reklamı kapat

POPÜLER

SEAT

SEAT sürpriz bir gelişme ile karşımızda; elektrikli scooter!

Otomobil üreticileri elektrikli motosikletlere olan ilginin artmış olduğunu fark etmiş olacak ki bu alanda çalışmalarına hız verdiler. Seat da bu durumun son örneklerinden biri ile karşımızda.

Bildiğiniz üzere elektrikli otomobiller özellikle son 10 yıldır çok hızlı bir şekilde gelişti ve yaygınlaştı. Üreticiler bu tip otomobillere yaptığı yatırımları günden güne arttırırken tüketici bazında da talep gözle görülür bir şekilde artış gösteriyor. İçten yanmalı motorları bırakmak isteyen sürücüler sadece otomobillerde değil diğer ulaşım vasıtalarında da elektrikli motorlar görmek istiyor. Otomobiller kadar olmasa da motosikletler için de elektrikli motor altyapıları geliştiriliyor. Özellikle 2019 yılında motosiklet firmaları birçok “elektrikli konsept” modelini tanıttı. Bunlardan pek azı hali hazırda seri üretim de olsa da geleceğe yönelik önemli ip uçları sağlamak mümkün. Geleceğe yönelik adımlarını hızlandırmak isteyen firmalardan biri olan SEAT bu bağlamda sürpriz bir gelişme ile karşımızda çıktı.Üretici, SEAT eScooter verdikleri elektrikli bir scooterı 19 Kasım 2019 tarihinde Barcelona’da tanıtacakları duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seat, Ducati’ye rakip olabilir mi?

Tanıtılacak modelin henüz konsept aşamasında olduğunu hatırlamak gerek. Tamamen elektrikli olarak karşımıza çıkacak modelin 125cc’lik içten yanmalı motora sahip bir motosiklet ile aynı güçte olacağı söyleniyor. Kurulduğu günden bu yana motosiklet üretme tecrübesi bulunmayan markanın nasıl bir iş ortaya koyacağı merak ediliyor. Zira, Volkswagen Grubu üyelerinden Ducati hali hazırda grubun tek motosiklet üreticisi olma özelliğini taşıyor. Ne dersiniz, SEAT bir ikinci olabilir mi? Bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Türkiye Avrupa dördüncüsü; SEAT Leon rekor satış adedini geride bıraktı