reklamı kapat

POPÜLER

Cupra Ateca Special Edition

Karbon dokunuşlarla bezenen sınırlı üretim Cupra Ateca Special Edition

Performans dinamiklerinin gerek görünüm gerekse ağırlık konusunda ileriye taşındığı Cupra Ateca Special Edition, meraklılarıyla buluşmayı bekliyor.

SEAT markasının dinamiklerini bir adım üste taşıma konusunda başarılı işler yapan Cupra, ortaya güzel ürünler çıkartmaya devam ediyor. Ürün gamının ilk modellerinden olan Ateca için şimdi de sınırlı üretim özel bir versiyonla karşımıza çıkan marka artık özel arayış içerisinde olanları da cezbedecek gibi. Toplamda sadece 1.999 adet üretileceği açıklalan Cupra Ateca Special Edition, standart versiyona oranla kendisini çok daha fazla hissettiren karbon detaylarıyla dikkat çekiyor. Özellikle markanın logosunu akıllara getiren 20 inçlik jant setini de bizce araç dinamiklerinde ayrı bir noktaya koymak gerekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cupra Ateca Special Edition ve beraberinde getirdiği farklılıklar

Special Edition paketi Ateca’nın tüm gövde parçaların hissedebileceğimiz değişimleri beraberinde getiriyor. Karbon fiber aynalardan başlayarak kullanıcısını cezbetmeye başlayacak olan bu dokunuşlar yine karbondan arka tavan spoilerı ve Akrapovic egzoz sistemiyle (7 kiloluk ağırlık kazanımı sağlıyor.) devam ediyor. Kokpit bölümünde ise mavi renk üzerine tercih edilen Alcantara kaplamalar da sürücüsüne farklı bir otomobil içerisinde olduğunu hissettirecek parçalar arasında. Modelin kaputunun altında ailenin diğer üyelerinden de bildiğimiz 2.0 litrelik dört silindir makine yer alıyor. 300 PS güç ve 400 Nm tork üreten bu motor Ateca’yı 0’dan 100’e sadece 4,9 saniyede çıkarabiliyor. Maksimumda ise 247 km/s gibi bir seviyeye erişmek mümkün. Otomobilin sipariş süreci çevrimiçi olarak karşılanmak üzere bugünden itibaren başlatıldı.

İlginizi çekebilir

SEAT Tarraco