reklamı kapat

POPÜLER

2021 Cupra Ateca

Yayınlanan yeni fotoğrafları üzerinden 2021 Cupra Ateca’ya yakından bakın

Tanıtımıyla birlikte üzerindeki değişimleri görme şansına eriştiğimiz 2021 Cupra Ateca, asfalt üzerindeki yeni fotoğraflarıyla meraklılarını selamlıyor.

Resmi tanıtım etkinliği yaklaşık iki hafta önce gerçekleştirilen 2021 Cupra Ateca, bir önceki versiyon üzerine yapılan makyaj niteliğindeki dokunuşlarla yola devam edecek. Seat’ın başlı başına bir marka olarak hayatına devam ettirmesiyle adını daha kapsamlı şekilde duymaya başladığımız Cupra’nın yükselişi önümüzdeki günlerde elektrik gücüyle de devam edecek. O güne kadar rozetin asfalttaki en önemli temsilcilerinden biri de Formentor ile birlikte Ateca olacak. Yeni model yılıyla birlikte ailenin diğer üyelerinden ilham alınan yeni Cupra ızgarası, daha büyük hava girişlerine sahip daha agresif bir ön tampon, dinamik göstergeli LED arka lambalar ve yeni 19- bakır desenli inç alaşımları dış kısımdaki temel taşlar olarak nitelendirebiliriz.

2021 Cupra Ateca

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Cupra Ateca cephesinde öne çıkanlar

Aracın içerisinde ise yeniden konumlandırılmış 9.2 inç dokunmatik multimedya ekran, yeni deri kaplı direksiyon simidi, 10.25 inç dijital kokpit, yeni döşeme seçenekleri de güncellemenin bir parçası olarak karşımızda duruyor. Aracın kaputunun altında 2.0 litrelik benzinli motor standart olarak 7 kademeli DSG ve dört tekerlekten çekişli altyapıyla geliyor. Performans değerlerinde herhangi bir değişim gözlemlenmeye model 300 PS güce ve 400 Nm torka devam edecek. Buna rağmen 0’dan 100’e hızlanması 0,3 saniye iyileştirilen Cupra Ateca, 4,9 saniyede bu değeri yakalayabiliyor. Açıklanan maksimum sürat değeriyse 247 km/s. Araçta daha önce olduğu gibi, Adaptif Şasi Kontrolü standart olarak gelirken, Akrapovič egzoz sistemi ve Brembo frenler de opsiyon listesinde geliyor.

İlginizi çekebilir

SEAT Tarraco