reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 kameralarıyla ilgili dikkat çekici gelişme

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, kamera tedarikçisiyle sorunlar yaşıyor. Pro modeller dışındaki iPhone 12 modellerinin lens tedarikçilerinden biriyle kalite sorunu yaşadığı belirtilen Apple’ın bu sorunu farklı bir tedarikçiyle çözeceği ifade ediliyor.

Kuo, Genius Electronic Optical’ın 5,4 inç ve 6,1 inç ‌iPhone 12‌ modelleri için tasarlanan geniş açılı kameralarında çatlamayla ilgili sorunlar keşfettiği belirtiliyor. Apple için lens üreten diğer şirketler Largan’ın ise kalite sorunu yaşamadığı dile getiriliyor. Apple’ın yeni modellerini zamanında satışa sunulabilmesi için Largan’a güvendiği de ifade ediliyor. Kuo, Genius şirketinin kamera lensiyle ilgili sorunu çözse bile fiyatlarda yüzde 30’a varan bir düşüş yaşanması gerektiğini söylüyor. Lansman tarihinin ertelenmesi neticesinde merakla beklenen modellerin dördünün aynı anda piyasaya sürülmeyeceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 satış fiyatı ne olacak?.

Telefonun çerçevelerine bakıldığında paslanmaz çelik yapı karşımıza çıkıyor. Tasarım olarak iPhone 4’den izler taşımasını beklediğimiz modelin tasarım açısından bir önceki modelden çok da farklı olmayacağı konuşuluyor. Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. 5G’li iPhone 12’nin başlangıç fiyatının 649 dolar olacağı söyleniyor. 12 Max modeline Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan iPhone 12 Pro ise 999 dolardan başlayacak deniyor. En üstteki dev model 12 Pro Max ise 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın