reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 2018

İşte Apple’ın üç yeni iPhone’un gecikmemesi için aldığı önlem

Teknoloji devi Apple, hatırlarsınız iPhone X‘un çıkışında ciddi sayılacak gecikmeler yaşamıştı. Üretim sürecinde meydana gelen sorunlar ciddi tedarik sorunlarına neden olmadı ancak kimseyi de memnun etmedi. İşte şirket bunun bir daha yaşanmaması için önemli bir hazırlık içerisinde.

Hatırlatmak gerekirse Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. Bir de LCD ekranlı 6.1 inç iPhone hazırlığında olan firma, üç modelde de tedarik sorunu yaşamak istemiyor. Digitimes’ın haberine göre dev isim üretim sorunlarını önlemek adına yeni modellerin deneme üretimine 2018’in hemen ikinci çeyreğinde başlıyor. iPhone X’da TrueDepth kamera donanımındaki parçalar nedeniyle sıkıntı yaşayan firma, 2018’de hızlı davranarak bunu tekrarlamak istemiyor. Üstelik bu yıl gelecek üç modelde de TrueDepth kamera donanımın yer alacağı belirtiliyor. Ayrıca yine kaynağa göre iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’un satışları iyi gitmiyor. Bu yüzden de Apple üretim sorunlarıyla 2018 ailesini riske atmak istemiyor. Bu tarz durumlar ufak görünüyor ancak büyük etkiler yaratabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, ikinci jenerasyon iPhone X’un fiyatını düşebilir

Dün duyduğumuz kadarıyla şirket telefonun üretim maliyetini yüzde 10 civarında düşürmeyi başarmış durumda. Bu yüzden 999 dolardan daha az fiyata geleceği tahmin edilen yeni model, merakla bekleniyor. Hepsine ek olarak halen yılın ikinci yarısı için bir iPhone SE 2 modeli de gündemdeki yerini koruyor.

İlgili Video

Pil değiştirmek iPhone’ların performansını artırıyor mu?