reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X Plus
Apple iPhone X Plus
Apple iPhone X Plus
Apple iPhone X Plus
Apple iPhone X Plus

Apple’ın beklenen iPhone X Plus modeli için önemli gelişme

Apple‘ın son dönemde sık sık karşımıza çıkan yeni akıllı telefon modeli iPhone X Plus, bugün önemli bir haberle gündeme geldi.

iPhone 8 Plus‘dan büyük ekranı olmasına rağmen çerçeveler nedeniyle daha ufak olan iPhone X, biliyorsunuz çoğu kişiye ufak geliyor. Bu yüzden Apple’dan daha büyük ekranlı yeni nesil bir telefon isteniyor. İşte bu boşluğu dolduracak model iPhone X Plus, ciddi ciddi geliyor. Sağlam kaynakların bilgilerine göre Samsung Display, telefonda kullanılacak OLED ekranın üretimine mayıs ayında başlıyor. Üretimin temmuz ayında ikiye katlanacağı (4 ila 6 milyon arası) söylenirken, bu sayede çıkışta stok sorunu yaşanmayacağı belirtiliyor. iPhone X Plus’ı ya 999 dolar ya da 1.100 / 1.200 dolar bandından satacağı konuşulan şirket, buna rağmen bekleyenleri memnun edecek gibi görünüyor. Teknik olaraksa telefon 6,5 inç OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda 1242×2688 piksel çözünürlük (480-500 PPI) sunacağı söylenen telefon, iPhone X ile aynı tasarımı kullanıyor. Yeni olarak “altın” renk seçeneğiyle gelebileceği konuşulan Plus için LG Display’de de ekran alınabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Apple iPhone X Plus”

Bu modele ek olarak biliyorsunuz yeni jenerasyon iPhone X de yolda bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde 999 dolardan daha da pahalıya satılabileceği konuşulan model, yine oldukça merak ediliyor. Hepsine ek olarak şirket bir de LCD ekranlı 6.1 inç iPhone üzerinde çalışıyor.

İlgili Video

En yeni iPhone’ları gördünüz mü?