reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X Plus

Merakla beklenen “iPhone X Plus” için çok şaşırtan kamera detayı

Apple‘ın eylül ayında tanıtacağına kesin gözüyle bakılan yeni akıllı telefon modeli iPhone X Plus, bugün gerçekten oldukça şaşırtan bir detayla gündeme geldi. 

iPhone X Plus, iPhone 8 Plus’dan büyük ekranı olmasına rağmen gövdesi daha ufak olan iPhone X‘u beğenmeyen çoğu kişi tarafından merakla bekleniyor. Hakkında birçok detay ortaya atılan telefon, söylendiği kadarıyla üç arka kamera ile karşımıza çıkıyor. The Korea Herald’ın haberine göre telefonun arkasında Huawei P20 Pro‘ya benzer üçlü kamera sistemi olacak. Daha önce üç arka kameraya 2019’da geçeceği söylenen Apple, bunu değiştirecek gibi görünüyor. Çift kameraya geçen ilk üreticilerden olan teknoloji devi, üçlü dönemde de geç kalmak istemiyor. Cihazın bu sayede üç kat optik yakınlaştırma yapabileceği söylenirken, ayrıca bu kamera sistemiyle telefonun ortamı 3D yani üç boyutlu olarak görebileceği belirtiliyor. Burada stereoskopik görüşten bahseden kaynaklar, bu sayede telefonun objeleri mesafeleriyle birlikte algılayabileceğini söylüyor. Bu detay büyük önem verilen artırılmış gerçeklik için gerçekten önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Apple iPhone X Plus”

Daha önce duyduğumuz kadarıyla iPhone X Plus’ın ekranı Samsung Display‘den geliyor. Hali hazırda başlayan seri üretimin temmuz ayında ikiye katlanacağı (4 ila 6 milyon arası) söylenirken, bu sayede çıkışta stok sorunu yaşanmayacağı belirtiliyor. iPhone X Plus’ı ya 999 dolar ya da 1.100 / 1.200 dolar bandından satacağı konuşulan şirket, buna rağmen bekleyenleri memnun edecek gibi görünüyor. Teknik olaraksa telefon 6,5 inç OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda 1242×2688 piksel çözünürlük (480-500 PPI) sunacağı söylenen telefon, iPhone X ile aynı tasarımı kullanıyor.

İlgili Video

Kırmızı renkli en yeni iPhone modelleri