reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X Plus

Apple” iPhone X Plus” için ortaya çıkan ilginç detaylar

Apple‘ın son dönemde sık sık gündeme gelen yeni akıllı telefon modeli iPhone X Plus, bugün yeni detaylar kazandı. Bunlar arasında şirketten daha önce görmediğimiz bir detay da yer alıyor.

iPhone 8 Plus‘dan büyük ekranı olmasına rağmen çerçeveler nedeniyle daha ufak olan iPhone X, biliyorsunuz çoğu kişiye ufak geliyor. Bu kitle yıllar önce olduğu gibi yine Apple’dan büyük ekranlı bir telefon istiyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan iPhone X Plus, söylendiği kadarıyla 6,5 inç OLED ekran üzerine kuruluyor. Bloomberg’in yeni bilgilerine göreyse telefon bu ekranda 1242×2688 piksel çözünürlük (480-500 PPI) sunacak gibi görünüyor. Bu çözünürlük değerinde test edilen prototiplerinin olduğu belirtilen Plus, ilginç olarak çift SIM kart desteğiyle gelebilir deniyor. Apple’dan daha önce görmediğimiz bu özellik, henüz kesin sayılan detaylar arasında yer almıyor. Buna ek olarak ikinci jenerasyon iPhone X ile beraber altın renk seçeneğinin seriye dahil olabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz iPhone X şu an sadece gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle elde edilebiliyor. Geçtiğimiz haftalarda duyduğumuz kadarıyla iPhone X‘un ekranını Samsung’dan alan Apple, iPhone X Plus içinse LG Display‘in kapısını çalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X Plus’da A12 işlemci mi yer alacak?

Bloomberg’in kaynaklarına göre evet. A11 Bionic’in üzerine gelecek bu işlemcinin performans çıtasını daha da yukarıya taşıması bekleniyor. Bu noktada Plus modelin daha fazla RAM ile farkı iyice açması da olası görünüyor. Buna ek olarak şirket bir de LCD ekranlı 6.1 inç iPhone üzerinde çalışıyor. Bu model iPhone X pahalı geldiği için geleceğe geçemeyenler (!) tarafından merakla bekleniyor.

iPhone X ile geleceğe merhaba: