reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

Apple iPhone X, ilginç Face ID sorunuyla gündemde

Teknoloji devi Apple‘ın 999 dolarlık yeni akıllı telefonu iPhone X, bugün garip bir Face ID sorunuyla gündeme geldi. İşte bu konudaki detaylar,

Apple‘ın geleceğe merhaba deyin diyerek tanıttığı yeni telefonu iPhone X, genel olarak sorunsuz bir model. Yani “donanımsal olarak” şimdiye kadar büyük bir sıkıntı yaşatmayan telefon, bugün Face ID temelli bir sorunla karşımızda. Şirketin yetkili servis sağlayıcılara gönderdiği dokümanda ortaya çıkan bu sorun, dediğimiz gibi kendisini Face ID yüz tanıma sisteminde gösteriyor. Telefonun “kişilerin yüzlerini tanıyamaz” hale getiren problem, aynı zamanda arka kamerayı da kullanılmaz yapıyor. İşte bunun için gelen doküman, yetkili servis sağlayıcılara soruna yönelik yapmaları gerekenleri anlatıyor. Burada ilk olarak arka kameraya bakılması öneriliyor. Sorun ön tarafta olduğu için bu ilk bakışta garip görünüyor. Ancak her iki kameranın da birbirine bağlı olduğu söyleniyor. Yani arka taraf bozulduğu zaman bundan önde yer alan TrueDepth kamera sistemi de etkileniyor. Apple, testler sürecinde arka kamerada bir sorunu bulunmayan ancak Face ID sorunu devam eden cihazların yenileriyle değiştirilmesini öneriyor. Yani ortada kolayca “düzeltilebilecek” bir durum bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone X’un en önemli özelliği Face ID

Kısa süre önce detaylarına yukarıda ulaşabileceğiniz iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde ortaya çıkan mikrofon problemiyle gündeme gelen şirket, neyse ki kullanıcılarına etkili çözümler sunuyor. Sorunlu cihazlar konusunda en iyi isimler arasında yer alan teknoloji devi, genel olarak kullanıcıları mağdur etmiyor. Bu da onun marka değeri ve sadık kullanıcı kitlesine ciddi şekilde olumlu etki ediyor.

İlgili Video

En yeni iPhone modelleri