reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

Face ID’ye odaklanan yeni iPhone X reklamı yayında [İzle]

Apple, iPhone X için hazırladığı reklam filmlerine bir yenisini daha ekledi. Şirket tarafından paylaşılan son video iPhone X’daki yüz tanıma teknolojisi Face ID’ye odaklanıyor.

iPhone X kullanıcıları bilindiği üzere alışverişlerini yüzlerini tanıtarak gerçekleştirebiliyor. Bir bakışta gerçekleştirmeye imkan sağlayan bu teknoloji için Apple, kızılötesi kamera, nokta projektörü ve ışık projektörü gibi teknolojilerden yararlanıyor. Görünmez kızılötesi ışık, karanlıkta bile kullanıcıların yüzlerini algılamaya imkan tanıyor. Kızılötesi bir kamera, noktaları okuyarak kızılötesi bir görüntü yakalıyor ve bu veriyi eşleştirmek için A11 Bionic çipteki Secure Enclave alanına gönderiyor. Nokta projektörü ise kullanıcıların yüz haritalarını oluşturmak için yüzlere 30.000’in üzerinde görünmez nokta yansıtıyor.

Apple’ın amiral gemisi telefonu iPhone X

iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen telefonda tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yer almıyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği iPhone X, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor. iPhone X’un Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 6.099 TL.

Video