reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone
Apple iPhone

Gelecek iPhone modelleri için ilginç iddia

Gelecek Apple iPhone modelleri hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Eğer bu doğru çıkarsa iPhone’lardan çıkan bir teknoloji geriye gelebilir.

Apple iPhone X, Xs, Xs Max ve XR, ön yüzündeki çentiklerde TrueDepth kamera sistemini barındırıyor. Bu sistem bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü ve ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen ve Face ID’ye güç veren sistem, üç boyutlu algılama yapısıyla oldukça güvenli bir seçenek oluşturuyor. İşte bu gelişmiş teknoloji, iPhone ailesinde Touch ID parmak izi okuma sisteminin yerini aldı. Ancak yeni ortaya çıkan bir patent, Face ID ile Touch ID’nin gelecek modellerde bir araya gelebileceğini gösteriyor. Bunun patentini açıkça alan firma, çift biyometrik unsur ile telefonlarını çok daha da güvenli hale getirecek gibi duruyor. Çerçevesiz yapıda parmak izi sensörünü ya arkaya koyacağı ya da ekrana entegre edeceği düşünülen firmanın, elbette bu yapıyı hiçbir zaman gerçeğe dönüştürmeme ihtimali de bulunuyor. Bu arada biyometrik güvenlik konusunda 2019 modeller için daha gelişmiş bir yüz tanıma sisteminin adı geçiyor. Apple’ın yeni modellerde bu TrueDepth kamera sistemindeki ışık gücünü artırarak sistemi daha iyi hale getireceği söyleniyor. Hali hazırda güzel çalışan sistemin, bu güncelleme ile çok daha hızlı hale geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iPhone

2019 iPhone modelleri çok daha fazla merak edilmiyor

Çünkü modellerin köklü değişiklikler taşması beklenmiyor. Şirketin esas değişikliklerin 2020 yılına bırakmış olabileceği konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en ilginç akıllı telefon çalışması