reklamı kapat

POPÜLER

Gelecek iPhone modelleri Apple

Gelecek iPhone modellerini hayal eden ilginç konseptler

Gelecek Apple iPhone modelleri hakkında hazırlanmış ilginç konsept tasarımlar paylaşıldı. Modeller önümüzdeki dönemde bu tasarımları benimser mi dersiniz?

Yeni iPhone modellerinde geniş bir çentik yer alıyor. Biliyorsunuz bu çentikte TrueDepth kamera sistemi yer alıyor. Bu sistem bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü ve ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen ve Face ID’ye güç veren sistem, üç boyutlu algılama yapısıyla oldukça güvenli bir seçenek oluşturuyor. İşte bu çentik ve TrueDepth kamera sistemi, 2019’da da karşımıza çıkacak deniyor. Ancak firmanın bu sistemi ufaltmak istediği biliniyor. İşte bunu hayal eden Ben Geskin, karşımıza ufak çentikli bir iPhone konseptiyle çıkıyor. Ancak çentiğin ufalması genel tasarımını çok da fazla etkilemeyecek gibi görünüyor. Ekran çentiği, aşağıda görebileceğiniz boyuta indirilse dahi kişileri rahatsız edecek bir noktada yer alıyor. Geskin’in bir sonraki çalışması ise Galaxy S10 ailesiyle hayatımıza girecek ekrana entegre çiftli ön kamerayı iPhone ile bir araya getiriyor. Bu yapıda çentik tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Ancak çiftli kamera ekran alanından ciddi bölümü işgal ediyor.

Gelecek iPhone modelleri Apple
Gelecek iPhone modelleri Apple
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek iPhone modellerinde teknik olarak ne değişiklikler bekleniyor?

Firmanın aldığı patentler, Face ID ile Touch ID’nin gelecek modellerde bir araya gelebileceğini gösteriyor. Çerçevesiz yapıda parmak izi sensörünü ya arkaya koyacağı ya da ekrana entegre edeceği düşünülen firma, ilginç planlar içerisinde bulunuyor. Ayrıca biyometrik güvenlik konusunda 2019 modeller için daha gelişmiş bir yüz tanıma sisteminin de adı geçiyor. Apple’ın yeni modellerde bu TrueDepth kamera sistemindeki ışık gücünü artırarak sistemi daha iyi hale getireceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Arkasında saat yer alan çok ilginç Xs Max modeli!