reklamı kapat

POPÜLER

Gelecek iphone modelleri

Gelecek iPhone modelleri için önemli açıklama

Gelecek Apple iPhone modelleri hakkında sağlam kaynaktan önemli bir açıklama geldi. Firmanın yakın geleceğinde çentik ve ekran deliği yer alıyor.

Apple’ın X takılı yeni iPhone modellerinde çok tartışılan ve pek de sevilmeyen bir çentik yer alıyor. Bu ön yüzdeki çentikte TrueDepth kamera sistemi yer alıyor. Bu sistem bünyesinde kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü ve ortam ışığı sensörü gibi donanımlar taşıyor. Bu sayede kişilerin yüzünü tarayarak haritasını çıkarabilen ve Face ID’ye güç veren sistem, üç boyutlu algılama yapısıyla oldukça güvenli bir seçenek oluşturuyor. İşte bu çentik ve TrueDepth kamera sistemi, sağlam kaynak Ice Universe‘e göre 2019 modellerinde de aktif olarak yer alıyor. Ancak kaynak 2020 yılında önemli bir değişimin olacağını belirtiyor. Eğer doğruysa Apple, 2020 iPhone modelleri için çentiğin yerini alacak bir ekran deliği planlıyor. TrueDepth kamera sistemini ufaltmak istediği uzun süredir bilinen firma, bunu yaparak sistemi direkt olarak ekran gömecek gibi duruyor. Ekran delikleri de birçok kişinin hoşuna gitmiyor. Ancak kullanıcılar bu yapıyı çentikten daha iyi görüyor. Ekran deliğiyle tanıtılan modeller hali hazırda bulunurken, esas büyük adımı Galaxy S10 ailesiyle Samsung atmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek iPhone modelleri için ilginç detaylar planlanıyor

Örneğin kısa süre firmanın aldığı bir patent ortaya çıktı. Bu yeni ortaya çıkan patent, Face ID ile Touch ID’nin gelecek modellerde bir araya gelebileceğini gösteriyor. Çerçevesiz yapıda parmak izi sensörünü ya arkaya koyacağı ya da ekrana entegre edeceği düşünülen firmanın, elbette bu yapıyı hiçbir zaman gerçeğe dönüştürmeme ihtimali de bulunuyor. Ayrıca biyometrik güvenlik konusunda 2019 modeller için daha gelişmiş bir yüz tanıma sisteminin adı geçiyor. Apple’ın yeni modellerde bu TrueDepth kamera sistemindeki ışık gücünü artırarak sistemi daha iyi hale getireceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xs Max ile Apple Watch’ı birleştiren çok ilginç lüks model