reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Defender ile savaşacak; “Volkswagen T-Rug” iddiası ortalığı karıştırdı

Elektrik modellerinin detaylarıyla karşımıza çıkan Volkswagen, ortaya çıkan T-Rug bilgileri üzerinden zirveye oynama karakterini öne sürecek.

Yeni model planlamasını ağırlıklı olarak tamamen elektrikli modeller üzerine şekillendiren Volkswagen, önümüzdeki yıl itibarıyla ilk somut adımlarını atacak. I.D. ailesinin ilk üyesi olan Hatcback ile kullanıcılarla buluşmaya başlayacak olan üreticinin, diğer üyelerde de göreceğimiz MEB isimli platformunun bu planlamada başrol oynadığını da bir kenara not etmiş durumdayız. Bundan sonraki süreçte Microbus ve diğer üyeler üzerinden gündeme gelmesini beklediğimiz Volkswagen için Almanya merkezli olarak ortaya atılan iddia, bir anda dış basının gündemine oturdu. Auto Bild‘de yer alan haberde T-Rug adıyla yepyeni bir arazi aracının hazırlığı içerisinde bulunduğu söylenen marka içerisinde, doğrudan göze kestirilen rakip olaraksa Land Rover Defender gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seri üretimi belli değil

Volkswagen T-Rug ile ilgili masada görünen ilk detaylar, aracın 2022 gibi asfalta ineceğine işaret ediyor. Yaklaşık 4,5 metre uzunluğunda bir SUV olacağı söyleyenen aracın 3 ve 5 kapı seçenekleriyle satın alınabileceğine dair karşımıza çıkan noktaların en az haberin kendisi kadar dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. 5 kapılı versiyonuyla 4,85 metrelik uzunluğa sahip olacağını gördüğümüz T-Rug’ın henüz resmi cephe tarafından seri üretim onayı almamış olmasıysa, elimizdeki net bilgiler arasında. Rakip olarak doğrudan Land Rover Defender’ın seçilmiş olması da, işin beklenti kısmını artırma konusunda çok büyük bir etken. Çünkü bu en az Jeep Wrangler kadar da arazi yeteneğinin sunulması gerektiği anlamına geliyor. Araçla ilgili bir diğer nokta ise tamamen elektrikli olup olmayacağı. Önümüzdeki yıl içerisinde daha büyük sürprizlerle karşımıza çıkabilecek olan Volkswagen T-Rug ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen I.D. HB