reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen ailesine eklenecek potansiyel yeni modellerin isimleri göründü

Yeni yılla birlikte çok sayıda yeni modele de “merhaba” diyecek olan Volkswagen, aldığı patentler üzerinden bizlere isim mesajını da veriyor.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2019 yılında elektrik düğmesine resmi olarak basan Volkswagen için maceranın henüz yeni başladığını biliyoruz. 2020 ile birlikte tam elektrikli başta olmak üzere ailenin diğer üyeleri için de değişim sürecine girecek olan markanın 34 yeni model hazırlığında olduğunu biliyoruz. Büyük çoğunluğu SUV ve Crossover odaklı gerçekleştirilecek olan ürün planlaması Avrupa’nın dışında Kuzey ve Güney Amerika’yı da içerisine alıyor. Ortak kullanım amaçlı geliştirilen altyapının ışında asfalta inecek olan otomobillerle ilgili ortaya çıkan detaylar ise bizlere isimleriyle ilgili bir anlamda erken erişim imkanı tanıyacak. Patent başvurularında görülen bu isimler T-Roc ve T-Cross‘un izinde gidileceğini de ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, “T” harfini yeni modellerinin merkezine alıyor

VW Vortex tarafından gündeme getirilen patent evraklarına baktığımızda bizleri T harfinin merkezinde üç farklı isim karşılıyor. T-Sport olarak ilk madede görünenin ardından karşımıza çıkansa T-Coupe oluyor. Kompakt sınıfta bir coupe SUV beklentisini de doğal olarak beraberinde getiren bu isim daha sportif bir dinamikte. Evraklarda yer alan son isim ise T-Go olarak dikkat çekiyor. Up örneği üzerinden yapılan değerlendirmeye baktığımızda T-Go modelinin giriş seviyesi bir model olacağını beklemek çok da yanlış olmayacak. En yakın dönemeçte Nivus modelini tanıtmaya hazırlanan Volkswagen’in bu aracı T merkezli bir isimle Avrupa pazarına sunabileceği de beklentiler arasında.

İlginizi çekebilir

Volkswagen mobil şarj robotu