reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Nivus

Avrupa’ya da gelebilir; Volkswagen Nivus için ilk resmi ipuçları yayınlandı [Video]

Kompakt sınıfta copue formuyla fark yaratacak olan Volkswagen Nivus, önümüzdeki yıldan itibaren kullanıcıların karşısında olacak.

T-Roc Cabrio‘da olduğu gibi asfalta inmesiyle birlikte markası için yepyeni bir rekabet kulvarını da beraberinde getirecek olan Volkswagen Nivus, önümüzdeki yıl asfalt üzerinde olacak. Aracın geliştirme sürecinde sona gelen Volkswagen cephesi de tanıtım öncesinde başlayan ipucu sürecini de resmi olarak başlatmış bulunuyor. Coupe formlu şehirli kompakt SUV olarak nitelendirebileceğimiz model şimdilik Güney Amerika merkezli olarak düşünülüyor. Lakin bazı dış kaynaklardan gelen bilgiler, önümüzdeki günlerde Virtus için rotanın Avrupa’ya da yönlenebileceğini işaret ediyor. Aslında bu durum Renault Arkana örneğini hatırladığımızda bizim gibi meraklılarını da çok fazla şaşırtmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Nivus için 1.0 benzinli motor öne çıkıyor

Şimdilik çok fazla teknik niteliği bilinmeyen modelin ipucu videosunda bazı temel tasarım noktalarına odaklanıldığını görüyoruz. Coupe formunu oluşturan gövde yapısı ve ışıklandırmalar şu aşamada ön planda. Aracın dinamikleri gereği arka bölümünde entegre bir spoiler bulundurduğunu da gelen görüntüler üzerinden kenara not edebiliriz. Kaputun altına geldiğimizde ise masada bazı beklentiler olduğunu görüyoruz. Çok da şaşırtıcı olmayan bu seçeneklerin başında ise 1.0 litrelik benzinli motor geliyor. Yaklaşık 125 beygir güçle hizmet edeceği rapor edilen bu makine 6 ileri otomatik şanzımanla kombin edilebilir. Üretimi Avrupa’da gerçekleştirilmesine karşın Brezilya ve diğer yakın çevre yerler için öncü tutulacak olan Nivus ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.