reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Nivus

Büyük ilgi toplayan Volkswagen Nivus için üretim macerası başladı

Coupe crossover dinamikleriyle ailede farklı bir noktaya konumlanan Volkswagen Nivus, Avrupa pazarında da büyük ilgi görme potansiyeli taşıyor.

Geride bıraktığımız mayıs ayının son günlerinde tanıtımı gerçekleştirilen Volkswagen Nivus, tüm dünyadaki kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Avrupa pazarı için de düşünülen model için hazırlıklarını tamamlayan Volkswagen, Brezilya’daki Anchieta fabrikasında üretimine başladı. Nivus, Brezilya’da Avrupa pazarında üretilecek ve satılacak ilk model olduğu için marka tarafından ayrı bir öneme sahip olacak. Şu aşamada sadece Brezilya’da üretilen model gelecek yıl İspanya’da yer alan tesislerde de üretilecek. İspanya’daki Pamplona fabrikası, Polo T-Cross gibi kompakt modellerin üretildiği yer olarak biliniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Nivus hakkında öne çıkanlar

2021’in ikinci yarısı için Volkswagen tarafından onaylanan bir Avrupa versiyonu ile bize daha yakın olacak Nivus, segmentin en geniş araçlarından biri olma iddiasını taşıyor. 415 litrelik bagaj hacmine sahip olan modelin ebatları da tanıtımla birlikte netlik kazandı. Ailenin bir diğer kompakt üyesi olan T-Cross’dan daha uzun yapıda olan Nivus’un; toplamda 4.266 uzunluğa, 2.566 milimetre aks mesafesine, 1.757 milimetre genişliğe ve 1.493 milimetre yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Nivus’un kaputunun altında bizleri 1.0 litrelik TSI üç silindir ünite selamlıyor. 116 PS güç ve 200 Nm tork üreten üreten bu motor 6 kademeli otomatik şanzımanla kombin ediliyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf