reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Nivus

Volkswagen Nivus için resmi görseller kamuflaj üzerinden yayınlandı

Uzun süredir gündemden uzak kalan isimlerden birisi olan Volkswagen Nivus, resmi kaynaklardan gelen iki parçalalık fotoğraflarıyla tekrar karşımızda.

İlk ipuçlarını 2019’un son günlerinde aldığımız Volkswagen Nivus, Koronavirüs sürecinden nasibini alan yeni modeller arasında. Aradan geçen dört aylık zaman diliminin ardından markanın resmi kaynakları tarafından tekrar kendisini gösteren otomobil için bu kez nispeten daha fazla detay gösteren fotoğraflar yayınlandı. Kamufle edilmiş kırmızı ve siyah prototipin ön ve arka bölümünü gösteren iki karelik görseller, aracın seri üretime hazır halinde nasıl görüneceğine dair çok net fikirler veriyor. LED gündüz sürüş farları, tavan rayları ve genel karakteristik yapısıyla ailenin diğer üyelerinden ayrılacağını gördüğümüz Nivus’un ilk adımda Güney Amerika pazarına sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Nivus için masada belirenler

Ailenin diğer üyelerinde de kullanılan MQB platformu üzerine geliştirilecek olan otomobilin sadece ön tekerlekten çekişli olarak kullanıcılarla buluşacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kompakt motor seçenekleri sayesinde kullanıcılarına ekonomi vadedecek Nivus, ebatsal verileri ve 400-420 litre aralığında kendisini gösteren bagaj hacmiyle iç hacim konusunda da öne çıkıyor. Eğer büyük bir sürpriz olmaz ise aracın giriş seviyesinde 125 PS güç üreten 1.0 litrelik benzinli motor 6 ileri otomatik şanzıman kombinasyonunu göreceğiz. Güney Amerika’ya özgü Nivus’un bu baharda prömiyeri yapması beklenirken, Avrupa versiyonu için 2021’ye işaret ediliyor.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg