reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Nivus

Ailenin en yeni üyesi Volkswagen Nivus tanıtıldı; işte öne çıkan özellikleri

Güney Amerika merkezli versiyonu üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen Volkswagen Nivus, Avrupa pazarına da önümüzdeki süreçte adapte edilecek.

Geliştirme sürecinden itibaren aralıklarla LOG.com.tr’de mercek altına aldığımız Volkswagen Nivus için beklenen tanıtım gerçekleşti. Grubun içerisinde bulunduğu SUV ve Crossover çılgınlığının son üyesi olan model kompakt sınıfta bir çözüm olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ailenin en kompakt coupe crossover modeli olarak ürün gamındaki yerini alacak olan Nivus, Güney Amerika ve Avrupa da dahil olmak üzere diğer uluslararası pazarlarda satışa sunulma planının merkezinde. Polo‘da da kullanılan MQB platformu üzerine geliştirilen modelin ilk başta, Brezilya ve Arjantin gibi Güney Amerika pazarlarında satışa sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim.

Volkswagen Nivus hakkında satır başları

2021’in ikinci yarısı için Volkswagen tarafından onaylanan bir Avrupa versiyonu ile bize daha yakın olacak Nivus, segmentin en geniş araçlarından biri olma iddiasını taşıyor. 415 litrelik bagaj hacmine sahip olan modelin ebatları da tanıtımla birlikte netlik kazandı. Ailenin bir diğer kompakt üyesi olan T-Cross’dan daha uzun yapıda olan Nivus’un; toplamda 4.266 uzunluğa, 2.566 milimetre aks mesafesine, 1.757 milimetre genişliğe ve 1.493 milimetre yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Coupe dinamikleri ve arka bölümünde kullanılan ışıklandırma tasarım diliyle oldukça dikkat çekici olan modelin kokpit bölümü ise tanıdık bir şema üzerine kurulu. Altyapı kardeşi Polo’ya benzeyen bu şemada 10 inçlik dijital sürücü ekranı ve yine 10 inçlik büyük bir dokunmatik ekran bizi karşılıyor. Multimedya ekranda Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumluluğunun da bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son olarak Nivus’un kaputunun altındaki motorlara bakalım. Burada bizleri 1.0 litrelik TSI üç silindir ünite selamlıyor. 116 PS güç ve 200 Nm tork üreten üreten bu motor 6 kademeli otomatik şanzımanla kombin ediliyor. Sadece önden çekişli sunulan Nivus’un Avrupa’ya taşınma sürecinde farklı dinamiklere sahip olması senaryosuna da hazırlanmakta fayda var. Güney Amerika’da satılacak olan versiyonun üretimi Brezilya’da gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf