reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Jetta markası

Jetta markası için önemli viraj; Volkswagen cephesinde yeni planlar

Kısa sürede dış basında yankı bulan gelişmelerle birlikte, Volkswagen grubunun Çin’deki oluşumu Jetta markası için deniz aşırı yollara işaret ediliyor.

Küresel bazda gerçekleştirdiği ortaklıklarla farklı pazarlarda ciddi pay sahibi olan Volkswagen’in yüzü salgın sürecini bir kenara bıraktığımızda son dönemlerde gülüyor. Avrupa’da satışlarına veda ettiği Jetta modelini Uzak Doğu merkezli yapılanma üzerinden bir marka haline getiren yönetim inanılmaz bir başarı elde etmişti. Aralık 2019 içerisinde açıklanan rakamlarda, marka tarihi içerisinde bir ilk olarak gerçekleştirilen bu süreçle birlikte, ürün gamında üç farklı model barındıran Jetta’nın 3 ay gibi kısa bir sürede 30.000 adedi bulan satış rakamlarını yakaladığı görüldü. Günümüz itibarıyla ise geride bırakılan sekiz ayda yaklaşık 81.000 araç satıldı. Gelen son haberler ise bu başarının ardından grubun, yeni giriş seviyesi markayı genişletmenin yollarını aradığına işaret ediyor.

Jetta CEO’sundan yeni maceralara açığız sinyali

Autonews Europe tarafından servis edilen detaylarda, masadaki ilk seçeneğin Jetta’yı Çin’in ötesinde bir küresel oluşum haline getirmek olduğunu görüyoruz.. Jetta başkanı Harald Mueller bu hafta gazetecilere verdiği demeçte, “Başarılı bir başlangıç elbette Volkswagen dünyasındaki diğer pazarlardan da ilgi uyandırdı.” ifadeleriyle yükselişlerinin önümüzdeki süreçte taçlandırılabileceğinin de sinyallerini verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault’nun Dacia ile yakaladığı bütçe dostu marka stratejisine güçlü bir rakip olma potansiyeli olan Jetta’nın, Skoda ve Seat’ın altında konumlanabilme ihtimali de önümüzde duruyor. Sadece Nisan 2020’de, Çin içerisinde yüzde 1’lik pazar payı yakalayan markanın 13.500 otomobili müşterilere teslim ettiği açıklandı. Genç kullanıcıları merkezine alan özellikleri sayesinde de ilgi çeken Jetta’nın pazar payını artırdığı, Ocak-Nisan arasındaki 38.000 teslimatla bir kez daha vurgulanıyor. Marka halihazırda bir adet sedan ve iki adet SUV modeliyle kullanıcılara seçenekler sunuyor. Sürecin Avrupa’ya yansıyıp yansımayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf