reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

“Çinli Volkswagen” ilk modeliyle asfalta çıkıyor; işte Jetta VS5

Volkswagen önderliğinde oluşumu beş ay önce tamamlanan markanın ilk üyesi Jetta VS5, uygun fiyatlı modeller sınıfında pazar payı yarışına girmeye hazır.

Uzak Doğu pazarının içerisinde kaybolma konusunda çok fazla zorlanmayacağımız şekilde ortaklıklara sahne olduğunu biliyoruz. Özellikle Daimler, General Motors ve Volkswagen gibi büyük grupların bu bölgedeki yerel üreticilerle yaptığı anlaşmalar çok ciddi noktalara gelmiş durumda. Hal böyle olunca bu pazar için de hemen her segmentte rekabetin kızıştığına şahit oluyoruz. Özellikle elektrikli otomobillerle birlikle bu yarış ciddi bir ivmelenme kazanmış durumda. Volkswagen cephesi ise geçtiğimiz şubat ayında gerçekleştirdiği duyuru ile, bölgenin önemli isimlerinden olan FAW ile yeni bir girişimin ön gösterimini yaptı. Fiyat/performans sınıfında ürünlerle kullanıcılarla buluşacak yeni bir marka oluşumunu içeren planlar bugün itibarıyla ilk üyesiyle karşımızda duruyor. Jetta VS5, yeni markayı kompakt SUV sınıfında temsil eden model olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen izleriyle Jetta VS5

Giriş seviyesi bir model olarak nitelendirilen VS5’in üretimi Chengdu kentinde yer alan tesislerde gerçekleştirilecek. Aracı zihnimizde canlandırabilmek adına ebatlarına baktığımızda ise 4.419 milimetre uzunluğa, 1.841 milimetre genişliğe ve 1.616 milimetre yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Aks mesafesinde noktasında ise 2.630 milimetrelik bir derece söz konusu. Bu da aracın aşağı yukarı Tiguan seviyesinde olduğunu gösteriyor. Şimdilik sadece 150 PS güç ve 250 Nm tork üreten 1,4 litrelik turbo dört silindir benzinli motorla sunulacak olan VS5, standart olarak 5 ileri manuel şanzımanla kombin edilecek. Kullanıcılar opsiyon listesindense, Japon Aisin Seiki üretimi 6 ileri otomatik şanzımanı da ek ücret ödeyerek araçlarına entegre ettirebilecek. Yaklaşık 13.000 dolarlık başlangıç fiyatı bulunan modelde bu rakam 17.500 dolara kadar yükselebiliyor.

İlginizi çekebilir

300 beygirlik gücüyle Volkswagen T-Roc R