reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Blue Lagoon Jetta GLI

Resmi kanattan ilgi çeken konsept; 2021 Volkswagen Blue Lagoon Jetta GLI

2004 yılında Amerika pazarına sunulan versiyona selam gönderen 2021 Volkswagen Blue Lagoon Jetta GLI, meraklılarının ilgisini çekecek.

Grubun Avrupa merkezli olarak aldığı karar doğrultusunda artık satışa sunulmayan Jetta, özellikle yeni nesliyle geldiği ebatsal verileriyle Passat’a göz kırpıyor. Nitekim yapılan resmi açıklamalarda da Jetta’nın satış süreci işin alınan bu kararın merkezinde de tam olarak bunun yattığını biliyoruz. Avrupa’da Octavia için daha rahat oyun alanını yaratan bu hamle, Amerika’da içinse geçerli değil. Yeni nesliyle Amerika pazarının en çok tercih edilenlerinden birisi olan Jetta için 2021 yılı bazlı olarak ilgi çekici bir proje radarımıza takıldı. Projenin çıkış noktasında, 2000’lerin ortalarında büyük başarı yakalan klasik versiyona bolca atıf var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Volkswagen Blue Lagoon Jetta GLI projesinden öne çıkanlar

Halihazırda satışa olan Jetta GLI üzerine geliştirilen projeyi dışarıdan ayıran ilk parça şüphesiz rengi olacak. Mk4 Blue Lagoon GLI felsefesine uygun olarak özel seçilen mavi renge, gövde üzerindeki değişimler eşlik ediyor. Bu kapsamda ön lip, marşpiyeller, difügözör ve arka spoiler gibi eklemeler de aracın karakterine önemli bir hava katıyor. Aşağı çekilen yükseklik değeriyle birlikte perçinlenen sportif görüntünün temel taşları arasına 20 içnlik BBS imzalı özel jantları da yazmazsak olmaz. Geliştirme ekibi süspansiyon kısmında da H&R’nin coiloverlerını kullanarak yine geçmişteki popüler modifikasyon modasını akıllarımıza getiriyor. Aracın kokpit bölümünde ise Recaro koltuklar ve golf topu desenli vites topuzu geçmişe yapılan atıfla güncel teknolojiyi güzel şekilde harmanlıyor. Yıl içerisinde düzenlenecek etkinliklerde sergilenmek üzere sadece bir adet üretilen 2021 Volkswagen Blue Lagoon Jetta GLI, konsept olarak kayıtlara geçecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

SEAT Tarraco