reklamı kapat

POPÜLER

2022 Volkswagen Jetta
2022 Volkswagen Jetta

Macera başka sularda sürüyor; 2022 Volkswagen Jetta tanıtıldı

Amerika pazarında elde edilen başarıyı devam ettirme iddiası taşıyan 2022 Volkswagen Jetta, modernleştirilen silahlarla yola çıkacak.

Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa kanadına veda etmesinin ardından Volkswagen’in Amerika’daki en büyük silahlarından biri olmaya devam eden Jetta, 2022 model yılıyla birlikte önemli bir makyaj operasyonuna alındı. Ocak 2018’de gerçekleştirilen tanıtımla birlikte halihazırdaki nesline geçiş yapan otomobilini aradan geçen 3,5 yılın ardından daha etkili silahlarla rekabette öne sürmeye devam eden Volkswagen, özellikle işin donanım tarafına ağırlık vermeyi tercih ediyor. 2022 Volkswagen Jetta, kaputunun altında yapılan revizyonlar sayesinde de daha güçlü ve tatmin edici bir otomobil olma yolunda ilerliyor.

2022 Volkswagen Jetta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 Volkswagen Jetta için öne çıkan yenilikler

Jetta ailesini GLI ile birlikte aynı anda makyajlı olarak tanıtan Volkswagen, özellikle standart paketin mekanik tarafına eğilmeyi tercih etmiş. Bu kapsamda gözlerimizi gezdirdiğimizde bizleri güç bazında yaklaşık 10 beygir yıkarıda değerler sunan modern 1,5 litrelik motor karşılıyor. 1,4 litrelik eski motorun yerini alan bu ilerlemeyle birlikte makinenin 160 PS güç ve 249 Nm’lik tork ürettiği bir kombinasyon teknik tabloda. GLI versiyonu ise performans bazında yola aynı şekilde devam edecek. Bu pakette sunulan 2.0 litrelik motor 231 PS güç ve 349 Nm tork sunmaya devam ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Jetta, 2022 model yılıyla birlikte teknolojik donanım bazında önemli kazanımları getiriyor. Ailenin tüm versiyonlarında 8 inçlik dijital sürücü ekranını standart olarak sunan Volkswagen, GLI paketinde ise 10 inçlik bir ekranla kullanıcıları karşılıyor. Multimedya tarafında da tüm grupta kullanılan yazılım ve donanım nitelikleri makyajla birlikte etkisini hissettirecek. Otonom acil frenleme, kör nokta uyarısı ve geri bölge trafik uyarısı da en baz pakette dahi standart olarak gelenler arasında. Üst donanımlarda ise listeye; şeritte tutma asistanı, dur-kalk destekli adaptif hız sabitleyici ve yaya algılama gibi otonom sisteme destek sağlayan parçalar ekleniyor. Makyaj etkisinin dışarıda hissedildiği temel parçalar ise jantlarla başlıyor. 16 inçten başlayıp 18 inçe kadar yükselen ebatlar, yeni tasarımlarla birlikte Jetta’yı daha çekici kılmaktan sorumlu. bununla birlikte ön-arka tamponlar, difüzör ve versiyonlara göre değişmekle birlikte yeni ızgara paneli, tasarımsal farklılıkları barındıracak. Fiyatları henüz açıklanmayan yeni Jetta’nın satış süreci bu yılın sonlarına doğru başlayacak.

İlginizi çekebilir

T-Roc R