reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikayeler için yukarı kaydırma altyapısı sona eriyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, bugün yeni bir değişikliği daha doğruladı. Instagram’da dış bağlantılar için kaydırma temelli etkileşim yakında sona eriyor.

Instagram geçtiğimiz ay Hikayeler için bağlantı çıkartmaları test etmeye başlamıştı. İşte bu altyapı 30 Ağustos sonrasında yani çok ama çok yakında yukarı kaydırma sisteminin yerini alıyor.

Bu sayede kişiler paylaştıkları Hikayeler’e normal bir çıkartma üzerinden bağlantı ekleyebilecekler. Takipçiler de bu çıkartma üzerinden koyulan bağlantıya uygulamadan çıkış yapmadan gidebilecek.

Yukarı kaydırma temelli dış bağlantı etkileşimi biliyorsunuz herkese açık değil. Burada 10 bin üstü takipçiye ya da hesap onayına ihtiyaç bulunuyor. Bağlantı çıkartmaları ise herkese açılacak gibi görünüyor. Firma hemen olmasa da özelliği ilerleyen dönemde herkes için aktif edileceğini net olarak belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce önemli bir teste daha başladı

Instagram, web sitesi üzerinden “post” yani içerik paylaşılmasına imkan tanıyan altyapıyı belirli kullanıcılar için aktif olarak test etmeye başladı.

Bu özellik geçtiğimiz aylarda ilk olarak Alessandro Paluzzi tarafından bulunmuştu. Firma geçtiğimiz ay ise direkt olarak Engadget’a resmi olarak testlere başladıklarını duyurdu.

Web sürümünden paylaşım elbette çok güzel görünüyor. Daha önce ortaya çıkanlara göre firma mobildeki gibi web sürümünde de fotoğraf filtreleri sunacak. Süreçte elbette video paylaşımı da yapılabilecek.

Instagram’ın ileride sürece diğer formatlarının paylaşımlarını da ekleyeceği düşünülüyor. Sürecin herkese ne zaman açılacağı ise halen bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın