reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 10 5G

Xiaomi, global çip krizinden ciddi şekilde etkilenmeye başlamış olabilir

Xiaomi, global çip krizinden ciddi şekilde etkilenmeye başlayan son isimlerden birisi olmuş gibi görünüyor. Bu konuda yeni bilgiler var.

Xiaomi, Endonezya merkezli olarak popüler Redmi Note 10 modelinin satışını durdurdu. Çünkü telefon için yine Endonezya merkezli üretim de durduruldu. Bu durum sadece Endonezya için geçerli ancak yakında diğer pazarlarda da satışın durabileceği aktarılıyor.

Bunun arkasında ise resmi açıklama olmamasına rağmen yüzde 99 ihtimalle global çip krizi yer alıyor. Xiaomi gibi firmalar telefonlarına koymak adına yeteri kadar işlemci / çip bulamıyor ve bu da üretimi engelliyor.

Bu durum yüzünden ve bazı diğer nedenlerden dolayı Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi Mix 4’ü de çok sayıda üretemediği biliniyor. Her ay inanılmaz sayıda telefon üreten Xiaomi, elindeki stoğu belirli modeller için bitirmiş gibi görünüyor.

Bu arada belirtelim. Global çip krizinin 2022’de de tam olarak bitmesi beklenmiyor. 2022’nin ikinci yarısına kadar sorunlar devam edecek yorumları yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi yakında önemli bir etkinlik yapacak

Xiaomi, 15 Eylül tarihinde bir etkinlik yapacak ve yeni ürün ya da ürünler tanıtacak. Henüz bunların ne olduğu net değil. Ancak bazı tahminler var. Etkinlik kapsamında ilk olarak sık sık sızıntıları yapılan Mi 11T ve MiT 11 Pro tanıtılabilir.

Türkiye’de de satılacak bu modeller dışında firmadan yeni bir katlanabilir telefon modeli de gelebilir. Xiaomi’nin ilk katlanabilir cihazı Mi Mix Fold dışında bir katlanabilir telefon daha geliştirdiği uzun zamandır biliniyor.

Firmanın yaptığı etkinlik paylaşımı kesin olmamakla birlikte bir katlanabilir cihaza işaret ediyor gibi de görünüyor. Bu açıdan 15 Eylül tarihinde yeni bir katlanabilir telefon, özellikle de Samsung Galaxy Z Flip3 benzeri dikey katlanabilir bir model karşımıza çıkarılabilir.

İlginizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi