reklamı kapat

POPÜLER

OPPO MagVOOC

Apple MagSafe rakibi OPPO MagVOOC duyuruldu; işte ilk detaylar

Dikkat çeken manyetik kablosuz şarj sistemi Realme MagDart sonrasında OPPO imzalı MagSafe rakibi OPPO MagVOOC duyuruldu.

Hatırlarsınız Realme MagDart geçtiğimiz haftalarda resmi olarak tanıtıldı. Firma, bu mıknatıslar ile çalışan manyetik temelli şarj altyapısı ise direkt olarak Apple MagSafe‘i kopyaladı.

İşte bu alanda çatı şirket BBK üzerinden Realme’nin üstünde yer alan önemli isim OPPO da aktif olarak yer alıyor. Hatta firma bugün Smart China Expo 2021‘de OPPO MagVOOC sistemini duyurdu.

İsminde MagSafe gibi “Mag” takısının olması garip karşılanan sistem, firma tarafından şu şekilde tanımlanıyor:

“Bu yeni teknoloji, telefon ve şarj cihazı arasında hassas hizalamayı sağlamak için manyetik bir hizalama sistemi kullanan MagVOOC kablosuz powerbank ürününü içeriyor. Fuarda ayrıca tüm şarj cihazını daha ince yaparak bölünmüş bir tasarımı benimseyen MagVOOC ultra ince hızlı şarj cihazı da tanıtıldı.

Her iki cihazın tasarımı da kolayca taşınabilir olmalarını sağlıyor. Bununla birlikte OPPO, kullanıcıların geleneksel kablolu şarja kıyasla hazırlık süresinde yüzde 60’a kadar tasarruf etmesine yardımcı olan MagVOOC kablosuz hızlı şarj standının da tanıtımı gerçekleştirdi.”

OPPO MagVOOC sistemi için şimdilik pek fazla detay yok. Örneğin bu ürünlerin hangi cihazlar ile uyumlu olacağı bilinmiyor. Firma etkinlik alanında Find X3 kullanıyor ancak bunun özel bir prototip olduğu aktarılıyor.

Firmanın MagVOOC sistemini gelecekte karşımıza çıkacak ilk amiral gemisinde kullanması bekleniyor. Bu sistem için telefonlara özel mıknatıslar koyacak OPPO, bu yüzden altyapıyı mevcut telefonlar için uyumlu yapamayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO MagVOOC dikkat çekerken, Realme süreci “Flash” isimli telefonu ile başlatacak

Snapdragon 888 ve 12GB RAM üzerin kurulduğu bilinen telefon, 256 GB dahili depolama ile geliyor. Kutusundan Realme UI 2.0 üstü Android 11 ile çıkacak telefonun, ekran delikli standart bir tasarımı bulunuyor.

Kavisli tasarlanan Flash’ın yakında resmi olarak lanse edilmesi gerekiyor. Bu arada Realme, MagDart bağlantıya izin veren ve Realme GT gibi telefonlara manyetik şarj getiren bir karbon fiber görünümlü kılıf hazırlamış durumda.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli