reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Realme

OPPO imzalı Apple MagSafe rakibi MagVOOC da ortaya çıktı

Dikkat çeken manyetik kablosuz şarj sistemi Realme MagDart sonrasında OPPO imzalı MagSafe rakibi MagVOOC da gündemde.

Hatırlarsınız Realme MagDart geçtiğimiz hafta resmi olarak tanıtıldı. Firma, bu mıknatıslar ile çalışan manyetik temelli şarj altyapısı ise direkt olarak Apple MagSafe‘i kopyaladı.

İşte bu alanda çatı şirket BBK üzerinden Realme’nin üstünde yer alan önemli isim OPPO da aktif olarak yer alıyor. Hatta geçtiğimiz hafta bulunan patente göre firmanın manyetik şarj cihazı yukarıdaki gibi görünüyor. Oldukça ince görülen ürün, bünyesinde rakiplerinden farklı olarak çıkarılabilir bir kablo taşıyor. Burada direkt olarak USB-C kullanılıyor.

OPPO imzalı bu manyetik kablosuz şarj ürününün ne zaman çıkacağı bilinmiyor ancak süreçte marka olarak MagVOOC kullanılacağı netlik kazanmış durumda. Çünkü firma bu ismi resmi olarak kayıt altına aldı.

Kendi şarj sistemlerinde VOOC ismini uzun yıllardır kullanan OPPO, MagVOOC ile MagSafe taklidini sürdürüyor ancak yine de bilinirliği kullanmak istemiş gibi görünüyor. OPPO’nun MagVOOC özelindeki ilk adımları 2021 bitmeden atması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO MagVOOC merak edilirken, Realme süreci “Flash” isimli telefonu ile başlatacak

Snapdragon 888 ve 12GB RAM üzerin kurulduğu bilinen telefon, 256 GB dahili depolama ile geliyor. Kutusundan Realme UI 2.0 üstü Android 11 ile çıkacak telefonun, ekran delikli standart bir tasarımı bulunuyor.

Kavisli tasarlanan Flash’ın yakında resmi olarak lanse edilmesi gerekiyor. Bu arada Realme, MagDart bağlantıya izin veren ve Realme GT gibi telefonlara manyetik şarj getiren bir karbon fiber görünümlü kılıf hazırlamış durumda.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli