reklamı kapat

POPÜLER

Realme Flash

Manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon: Realme Flash

Manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon Realme Flash ortaya çıktı. İşte dikkat çeken sürpriz telefon hakkında öne çıkan detaylar;

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Realme MagDart ortaya çıkmıştı. Bu manyetik altyapıya sahip ince bir kablosuz şarj cihazıydı. Oldukça ince görülen yuvarlak gövdeli ürün, Apple MagSafe rakibi olarak gösteriliyor ancak bunun arkası henüz tam olarak doldurulamıyordu. Çünkü böyle bir yapı için telefonlarda da güçlü mıknatısların olması gerekiyor.

Bir önceki haberde şimdilik bünyesinde mıknatıslar yer alan bir Realme telefon bulunmuyor demiştik. İşte bu durum bugün değişti. GsmArena tarafından manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon modeli Realme Flash karşımıza çıkarıldı.

Henüz resmi olarak tanıtılmayan telefon, Android tarafında bir ilke imza atıyor ve yukarıda gördüğünüz MagDart manyetik şarj cihazı temelinde kuruluyor. Bu alet ilk gördüğümüz daha farklı bir tasarım taşıyor.

Direkt olarak Apple MagSafe rakibi MagDart, telefonların arkasına mıknatıslar yardımıyla yapışıyor ve 15W gücünde şarj getiriyor. Oldukça kalın olduğu görülen ve MagSafe’e oranla çok daha kaba olan MagDart, bünyesinde fan taşıdığı için çok ince tasarlanamamış.

Buraya fan konulması aslında güzel bir detay. Çünkü bu sayede şarj sırasında herhangi bir ısınma sorunu yaşanmayacak. Apple ise şarj sürecinde herhangi bir fan kullanmıyor.

Realme MagDart destekli Realme Flash için ilk detaylar şöyle 

Snapdragon 888 ve 12GB RAM üzerin kurulduğu açıklanan telefon, 256 GB dahili depolama ile geliyor. Kutusundan Realme UI 2.0 üstü Android 11 ile çıkacak telefonun, ekran delikli standart bir tasarımı bulunuyor.

Kavisli tasarlanan Flash hakkında detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor. Model için henüz bir fiyat ya da tanıtım tarihi verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli