reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Realme

Realme sonrası OPPO imzalı MagSafe rakibi de ortaya çıktı

Manyetik kablosuz şarj sistemi Realme MagDart sonrasında OPPO imzalı MagSafe rakibi de ortaya çıktı. İşte bilinen ilk detaylar;

Hatırlarsınız Realme MagDart geçtiğimiz hafta gerçek bir sızıntı ile ortaya çıkmış ve bu tam olarak manyetik altyapıya sahip ince bir kablosuz şarj cihazıydı. Oldukça ince görülen yuvarlak gövdeli ürün, Apple MagSafe rakibi olarak ses getirmişti.

Daha sonra ise Realme’nin MagDart uyumlu, manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon modeli Realme Flash ortaya çıktı. İşte bu alanda çatı şirket BBK üzerinden Realme’nin abisi sayılacak OPPO da yer alıyor.

Hatta alınan ve bulunan patente göre firmanın manyetik şarj cihazı yukarıdaki gibi görünüyor. Oldukça ince görülen ürün, bünyesinde rakiplerinden farklı olarak çıkarılabilir bir kablo taşıyor. Burada direkt olarak USB-C kullanılıyor.

OPPO imzalı bu manyetik kablosuz şarj ürününün ne zaman çıkacağı bilinmiyor ancak en az 15W şarj destekli ürün çok uzakta yer almayabilir. OPPO’nun hızlı şarj konusunda ne kadar yenilikçi ve güçlü olduğunu biliyoruz. Bu açıdan Apple MagSafe karşısına en sağlam rakip OPPO’dan bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO imzalı ürün hakkında henüz daha fazla detay yok

Peki Realme MagDart veFlash? Dün ortaya çıktığı kadarıyla MagDart sistemiyle gelen Flash, MagSafe temelli iPhone’lardan tam yüzde 440 kat daha yüksek hızlı şarj sunacak.

Ancak bu yüksek hızın kalın gövdeye ve fana sahip Realme manyetik şarj cihazıyla sunulması bekleniyor. Firmanın direkt olarak MagSafe karşısına çıkan MagDart aksesuarı da bulunuyor. Çok ince yapılı bu ürünün ise 15W manyetik kablosuz şarj sunması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli