reklamı kapat

POPÜLER

Realme, “Flash” ve “MagDart” ile Apple göndermesi yaptı

Realme, “Flash” ve “MagDart” ile Apple göndermesi yaptı

Manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon Realme Flash ve yolda olan altyapı için firma gündemde kalmayı sürdürüyor.

Bilmeyenler için geçtiğimiz hafta Realme MagDart ortaya çıktı. Bu manyetik altyapıya sahip ince bir kablosuz şarj cihazıydı. Oldukça ince görülen yuvarlak gövdeli ürün, Apple MagSafe rakibi olarak gösteriliyor ancak bunun arkası tam olarak doldurulamıyordu.

Çünkü şimdilik bünyesinde mıknatıslar yer alan bir Realme telefon bulunmuyordu. İşte bu durum yakında değişiyor. GsmArena tarafından sızdırılan manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon modeli Realme Flash yolda bulunuyor.

Direkt olarak Apple MagSafe rakibi MagDart sistemiyle gelen yukarıda arkasını gördüğünüz Flash, söylendiği kadarıyla MagSafe temelli telefonlardan tam yüzde 440 kat daha yüksek hızlı şarj sunacak.

Ancak bu yüksek hızın yukarıda gördüğünüz kalın gövdeye ve fana sahip şarj cihazıyla sunulması bekleniyor. Firmanın direkt olarak MagSafe karşısına çıkan MagDart aksesuarı aşağıda yer alıyor. Çok ince yapılı bu ürünün ise 15W manyetik kablosuz şarj sunması bekleniyor.

Realme, “Flash” ve “MagDart” ile Apple göndermesi yaptı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme MagDart destekli Realme Flash için başka bilgiler de var

Snapdragon 888 ve 12GB RAM üzerin kurulduğu açıklanan telefon, 256 GB dahili depolama ile geliyor. Kutusundan Realme UI 2.0 üstü Android 11 ile çıkacak telefonun, ekran delikli standart bir tasarımı bulunuyor.

Kavisli tasarlanan Flash hakkında detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor. Model için henüz bir fiyat ya da tanıtım tarihi verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti