reklamı kapat

POPÜLER

MagSafe rakibi Realme MagDar

MagSafe rakibi Realme MagDart manyetik şarj dünyası tanıtıldı

Esasen manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon Realme Flash temelinde hazırlanan Realme MagDart manyetik şarj dünyası ile tanışın.

Apple’ın iPhone 12 ailesi gibi manyetik kablosuz şarj destekli ilk Android telefon modeli Realme Flash ve firmanın Realme MagDart manyetik şarj altyapısı için resmi etkinlik kapsamında beklenen duyurular yapıldı.

Yapılan birçok sızıntı sonrasında aslında süreç hakkında ciddi sayıda bilgi sahibi olmuştuk. Şimdi yapılan resmi sunum ise birçok yeni ürünü karşımıza çıkardı.

MagDart sistemi direkt olarak Apple MagSafe karşısına çıkıyor. Realme burada rakibini en çabuk kopyalayan ve ciddi bir ekosistem kuran isim konumunda yer alıyor.

Realme Flash telefonun modelinin arkasına yukarıda da görebileceğiniz gibi halka şeklinde bir mıknatıs koyan firma, bu mıknatıs ile telefonun arkasında birçok aksesuarı manyetik olarak konumlandırabiliyor.

Burada Realme’nin birçok çözümü bulunuyor. Bunlardan birisi 50W‘lık MagDart şarj cihazı oluyor ve bu en hızlı manyetik şarj cihazı olarak lanse ediliyor. Söylendiği kadarıyla bu cihaz 65W güç bağlantısı ile 4.500 mAh’lık telefonu 54 dakikada doldurabiliyor.

Apple’ın hazırladığından daha ince, spesifik olarak 3.9 mm kalınlığında bir manyetik kablosuz şarj cihazı da hazırlayan Realme, bununla 15W gücünde şarj getiriyor. Bu sistem 4.500 mAh’lık bir pile sahip telefonu 90 dakikada doldurabiliyor.

MagDart temelinde başka aksesuarlar da var. Bunlardan birisi Flash’ın arkasına bünyesindeki mıknatıslar ile yapışacak MagDart Wallet isimli kartlık aksesuarı. Dün sızdırılan bu ürün, kişilerin kredi kartlarını telefonları arkasında taşıması için geliyor.

Bu kartlığın önemli bir özelliği daha var. MagDart Wallet, bünyesindeki bacak sayesinde Flash’ı dik konumda tutabiliyor. Bu sayede telefon sabitlenerek dikey konumda video görüşmesi çok kolay şekilde yapılabiliyor.

Realme MagDart sistemini merkeze alan sabit bir şarj standı da hazırlayan şirket, MagDart‘lı bir powerbank birimi de göstermiş durumda. Bu ürün direkt olarak Apple’ın kısa süre önce satışa sunduğu detaylarına burada yer verdiğimiz MagSafe powerbank modeline benziyor.

MagDart bağlantıya izin veren ve Realme GT gibi telefonlara manyetik şarj getiren bir karbon fiber görünümlü kılıf da hazırlayan şirket, MagDart Beauty Light modeliyle de ses getirdi. Bu bir selfie ışığı ve gücünü manyetik olarak telefonun arkasındaki mıknatıslardan alıyor. 

Bu ürünlerin henüz fiyatlarını paylaşmayan Realme, bu konuda çok ciddi görünüyor. Bu alana çatı şirket üzerinden OPPO’nun da dahil olacağı biliniyor. Altyapıya yakında Xiaomi’nin de giriş yapmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme MagDart temelli Realme Flash akıllı telefon modeli için teknik bazı detaylar daha önce ortaya çıkmıştı

Snapdragon 888 ve 12GB RAM üzerin kurulduğu açıklanan telefon, 256 GB dahili depolama ile geliyor. Kutusundan Realme UI 2.0 üstü Android 11 ile çıkacak telefonun, ekran delikli standart bir tasarımı bulunuyor.

Kavisli tasarlanan Flash hakkında detayların yakında ortaya çıkması bekleniyor. Model için henüz bir fiyat ya da tanıtım tarihi verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti