reklamı kapat

POPÜLER

Realme MagDart kablosuz şarj cihazı

Realme MagDart kablosuz şarj cihazı kendisini gösterdi

iPhone 12 ailesiyle beraber telefon tarafına giriş yapan MagSafe şarj sistemine rakip olarak geliyor denilen Realme MagDart karşımızda.

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak kayıt altına alınan Realme MagDart, yapılan sızıntı ile manyetik altyapıya sahip ince bir kablosuz şarj cihazı olarak görücüye çıktı.

Oldukça ince görülen yuvarlak gövdeli ürün, Apple MagSafe rakibi olarak gösteriliyor ancak bunun arkası henüz tam olarak doldurulamıyor. Böyle bir yapı için telefonlarda da güçlü mıknatısların olması gerekiyor.

Şimdilik bünyesinde mıknatıslar yer alan bir Realme telefon bulunmuyor. Realme’nin bu konuda gelecek telefonlarına mıknatıslar koyabileceği ve MagDart’ın bu açıdan uzun vadeli bir seçenek olduğu düşünülüyor.

Yuvarlak yapıda oldukça ince görünen ürün, iki farklı versiyon halinde geliyor. Yukarıda gördüğünüz MagDart, kaynaklara göre 15W hızlı şarj sunuyor.

Hemen aşağıda yer alan ürünün de MagDart adıyla yolda olduğu aktarılıyor. İlk bakışta ufak bir medya PC’si görünen ürün, söylendiği kadarıyla oldukça güçlü bir kablosuz şarj cihazı.

Bu ikinci modelin henüz ne kadar güçte kablosuz şarj sunduğu bilinmiyor ancak yapıya bakılırsa güç oldukça fazla olacak. Bu ürünlerin firmanın ilk dizüstü ve Android tablet modelleriyle beraber lanse edilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme MagDart sistemi birçok firmada karşımıza çıkabilir

Bu şarj cihazlarının sadece Realme’ye özel olmayacağını da tekrardan belirtelim. Bunu diyoruz çünkü biliyorsunuz Realme direkt olarak BBK Electronics çatısı altında yer alıyor.

Detaylarına burada yer verdiğimiz bu çatı şirketin altında OPPO ve yakın zaman önce direkt olarak OPPO alt markası olan OnePlus da yer alıyor. 2022’de ya da 2021 sonunda bu firmalardan da Apple MagSafe benzeri gerçek kablosuz şarj cihazları gelebilir.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli