reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 serisi için hızlı şarj güçleri netlik kazandı

Xiaomi, Android tablet tarafında yakında Xiaomi Mi Pad 5 serisi ile karşımıza çıkacak. Seri resmi kayıtlara giriyor.

Xiaomi Mi Pad 5 serisi yüksek ihtimalle Mi Pad 5, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 Lite modellerinden oluşuyor.

İşte bu modeller resmi 3C kayıtlarına göre sırasıyla 67W, 67W ve 33W hızlı şarj destekleriyle yolda bulunuyor.

Aynı kayıtlara göre modellerden birisinde 5G desteği de var. Bunun direkt olarak Mi Pad 5 Pro olması bekleniyor. Eğer bu doğruysa Mi Pad 5 Pro modeli Xiaomi’nin 5G destekli ilk tablet modeli olacak.

Android 11 temelli MIUI 12.5 üzerine kuruldukları daha önce FCC kayıtları ile kesinleşen serinin, yine daha önce sızan aşağıda görebileceğiniz çizime göre modern bir tasarım çizgisi bulunuyor.

Tasarım konusunda büyük bir sürpriz getirmeyen modeller (Mi Pad 5 Lite çok daha farklı görünebilir), tablet pazarı için ince sayılan çerçeveleriyle şık görünüyor ve arkalarında direkt olarak Mi 11’i akıllara getiren bir kamera modülü taşıyor.

Görüntüleme konusunda iddialı olacak bilgisi sık sık gündeme gelen tabletler, gördüğümüz kadarıyla dörtlü hoparlör sistemine sahip ancak bir 3.5 mm kulaklık girişi taşımıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Pad 5 serisi dikkat çekiyor

Daha önce sızanlara göre Mi Pad 5 Pro gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak. Altta yer alan Mi Pad 5 modelinde ise direkt olarak Snapdragon 860 kullanılacak. Bu konuda Mi Pad 5 Lite için bir işlemci detayı henüz yok.

Ailenin ortasında yer alan Mi Pad 5, yine resmi kayıtlara göre 8.520 mAh bir pile sahip olacak. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya gelecek.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ekranlarında 120 Hz yenileme hızı sunulacak tabletler, 3C üzerinden hızlı şarj netlik kazanan tek Xiaomi cihazları da olmadı.

Resmi kayıtta yolda olan Xiaomi Mi Mix 4‘ün tam 120W hızlı şarj ile geleceği, Mi CC 11‘in ise 33W hızlı şarj taşıdığı netlik kazandı.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın