reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 serisi için yeni bir tasarım sızıntısı yapıldı

Xiaomi Mi Pad 5 serisi haftalardır gündemde ve genel olarak merak ediliyor. İşte bu ailenin temel tasarım çizgisi netlik kazanıyor.

Xiaomi Mi Pad 5 serisi daha önce yapılan sızıntılara göre yüksek ihtimalle Mi Pad 5, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 Lite modellerinden oluşuyor.

İşte bu modeller yüzde 99 ihtimalle aynı tasarımı taşıyor. Bu tasarım çizgisinin arkası ise hemen aşağıda görülebiliyor. Modeller için yapılan ilk gerçek sızıntılardan olan bu görsel, ufak Xiaomi yazısını, köşeli tasarım çizgisini, parlak arka kısmı ve büyük kamera modülünü karşımıza getiriyor.

Arkalarındaki kamera modülü direkt olarak Mi 11’i akıllara getiren tabletlerin, önünde ise ince çerçeveler yer alıyor. Ön kısımda yeni nesil iPad Air benzeri bir çizgi bizleri karşılıyor. Peki tabletler hakkında başka neler biliyoruz?

Baktığımız zaman görüntüleme konusunda iddialı olacak bilgisi verilen tabletler, gördüğümüz kadarıyla dörtlü hoparlör sistemine sahip ancak bir 3.5 mm kulaklık girişi taşımıyor. Tabletler resmi 3C kayıtlarına göre sırasıyla 67W, 67W ve 33W hızlı şarj destekleriyle yolda bulunuyor.

Aynı kayıtlara göre modellerden birisinde 5G desteği de var. Bunun direkt olarak Mi Pad 5 Pro olması bekleniyor. Eğer bu doğruysa Mi Pad 5 Pro modeli Xiaomi’nin 5G destekli ilk tablet modeli olacak.

Xiaomi Mi Pad 5 serisi dikkat çekiyor

Yine daha önce sızanlara göre Mi Pad 5 Pro gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak. Altta yer alan Mi Pad 5 modelinde ise direkt olarak Snapdragon 860 kullanılacak. Bu konuda halen Mi Pad 5 Lite için bir işlemci detayı henüz yok.

Ailenin ortasında yer alan Mi Pad 5, yine resmi kayıtlara göre 8.520 mAh bir pile sahip olacak. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya gelecek.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ekranlarında 120 Hz yenileme hızı sunulacak tabletler, çıktıktan sonra Türkiye pazarına da getirilecektir.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın