reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 için pil kapasitesi dahil yeni bilgiler geldi

Xiaomi, Android tablet tarafında üç farklı yeni model geliştiriyor. Bunlardan birisi Xiaomi Mi Pad 5 olacak ve model detaylanıyor.

Xiaomi, sürekli olarak “K81, K81A, K82 – Enuma, Elish, Nabu” kod isimlerinde üç farklı Android tablet ile gündeme geliyor.

Bu modellerden birisi olması beklenen Mi Pad 5, resmi kayıtlara göre 8.520 mAh bir pile sahip olacak. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki hücreden bir araya gelecek.

Aktarıldığı kadarıyla Mi Pad 5 yalnız da gelmeyecek. Kaynaklara göre firma bir de Mi Pad 5 Pro tanıtacak. Eğer gelen bilgiler doğruysa modeller güçlerini sırasıyla MediaTek Dimensity 1200 ve Snapdragon 870 işlemcilerden alacak.

Bu tablet ya da tabletler pazara sunulduktan sonra yüksek ihtimalle Türkiye pazarında da satılacak. Android tablet pazarını boşlayan firma, bunu 2021’de değiştirmek istiyor.

Xiaomi’nin yeni modellerini sadece üst seviyeye konumlandıracağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. iPad’ler karşısında donanımların güçlü seçilmesi mantıklı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yolda olan diğer Xiaomi tablet modelleri hakkında diğer bildiklerimiz şöyle

Resmi kayıtlara göre üç tablet modelinin de arkasında dörtlü kamera sistemi olacak. Burada ana + ultra geniş açı + makro + derinlik kameraları bir araya gelecek.

Dikkat çekici şekilde kablosuz şarj sunacak, dörtlü hoparlör taşıyacak, NFC’ye sahip olacak ve 120 Hz ekran kullanacak modellerden K81 ve K81A, gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak.

K82’ye ise gücünü Snapdragon 860 işlemcinin vereceği ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni bazı modellerde ya da hepsinde stylus kalem desteğinin olacağı da MIUI kodları içerisinde bulunan detaylar arasında.

Not: Görsel temsili ancak olasıdır.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın