reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Xiaomi Mi Pad 5 için genel tasarım çizgisini netleştiren çizim

Xiaomi, Android tablet tarafında yakında Xiaomi Mi Pad 5 ile ses getirecek. İşte bu tabet için bir çizim ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi Mi Pad 5, en son 5G destekli Mi Pad 5 Pro ile ortak olarak tanıtılacak haberiyle gündemde gelmişti. Daha sonra ise normal Mi Pad 5 FCC’ye girmiş ve burada tabletin 22.5W hızlı şarj desteği netlik kazandı.

Android 11 temelli MIUI 12.5 üzerine kurulduğu da FCC kayıtları ile kesinleşen model, aşağıda görebileceğiniz çizime göre tam da beklediğimiz gibi görünüyor.

Tasarım konusunda büyük bir sürpriz getirmeyen model, tablet pazarı için ince sayılan çerçeveleriyle modern görünüyor ve arkasında direkt olarak Mi 11’i akıllara getiren bir kamera modülü taşıyor. Burada iki farklı kamera yer alıyor.

Görüntüleme konusunda iddialı olan tablet, gördüğümüz kadarıyla dörtlü hoparlör sistemine sahip ancak bir 3.5 mm kulaklık girişi taşımıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro için teknik detaylar neler?

Daha önce sızanlara göre Mi Pad 5 Pro gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak. Altta yer alan Mi Pad 5 modelinde ise direkt olarak Snapdragon 860 kullanılacak.

Mi Pad 5, başka resmi kayıtlara göre 8.520 mAh bir pile sahip olacak. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya gelecek.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ekranında 120 Hz yenileme hızı sunacak tabletin, yana konumlandırılan bir parmak izi sensörü taşıyacağı da gelen kısıtlı sayıdaki bilgiler arasında.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın