reklamı kapat

POPÜLER

MG 6 Xpower

MG6 XPower; aileye TCR yarışlarından gelen performans esintisi

Sınırlı üretim adetleriyle Çin pazarına özel sunulan MG6 XPower, görünüşü kadar detaylarıyla da bir performans otomobili olduğunu hissettiriyor.

Avrupa pazarındaki payını artırmaya devam eden MG, Çinli SAIC’in hayata geçirdiği doğru yatırımlarla adından söz ettirme konusunda da iddialı. Türkiye pazarına ZS EV modeliyle giriş yapan yeni oluşum için özellikle Marvel R modeliyle birlikte pazar beklentileri bir adım daha yukarı taşınacak. Markanın henüz Avrupa kanadında yer vermediği Çin odaklı modeller de yerel pazarda dikkat çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Shenzhen’de düzenlenen bir otomobil fuarında sahneye çıkarılan MG6 XPower, standart versiyondaki dinamikleri yarışçı genleriyle sokaklara taşıyor. TCR yarışlarında kullanılan otomobilden izler taşıyan modelden toplamda sadece 100 adet üretilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG6 XPower teknik özellikleri

MG6’nın şarj edilebilir hibrit versiyonu üzerine geliştirilen XPower paketi, bu sayede performanslı olduğu kadar modern bir sürüş deneyimi vadediyor. Saf elektrikli bir otomobil olarak da kullanılan MG6 XPower ile şehir içerisinde 70 kilometreye kadar menzil kat etmek mümkün. Aracın kaputunun altında ise 1,5 litrelik turbo benzinli motor karşımıza çıkıyor. Elektrik kombinasyonuyla birlikte toplamda 305 beygir güç ve 480 Nm tork üreten bu motor, MG6 XPower’ı 0’dan 100’e 6 saniyede taşıyabiliyor. Otomobilin şanzıman ayağında 10 kademeli otomatik ünitenin olması da en az rakamlar kadar dikkat çekici.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG ekibi XPower versiyonunu çalılırken sadece görsel parçalarla sınırlı kalmamaya özen göstermiş. Performans niteliklerine karşılık gelecek şekilde, süspansiyon ve altı pistonlu kaliperlerle gelen fren sistemi de bu paketle birlikte iyileştiriliyor. Tüm bunlarla birlikte 18 inçlik özel tasarım jantlar, karbon fiber gövde panelleri, Michelin Pilot Sport lastikler, kokpitteki sportif koltuklar ve Alcantara detaylar da kullanıcılara performans odaklı bir otomobilde olduğunu hissettirme konusunda önemli görev üstleniyor. Çin’de 31.000 dolarlık fiyatla satışa açılan model, önümüzdeki süreçte sayıları artacak performans versiyonları için de güçlü mesajlar barındırıyor.

İlgili video

ZS EV tanıtımı