reklamı kapat

POPÜLER

MG ZS EV

Satışlarda yeni rekor; Çin desteğiyle yeniden doğan MG yükselişe devam ediyor

Çinli SAIC bünyesinde ikinci baharını yaşayan MG, Avrupa pazarındaki satışlarını artırma konusunda yola emin adımlarla devam ediyor.

Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen MG, satışa sunulduğu ülkelerdeki başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. İki yıl önce Avrupa pazarında tekrar faaliyet göstermeye başlayan MG, elektrikli ve hibrit modelleriyle önemli satış adetlerine ulaştı. Markanın geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde İngiltere’de 5.449 adet ve Avrupa genelinde 2.920 adet olmak üzere toplam 8.369 adet araç satışına imza attığı da açıklanan veriler arasında öne çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG, bir yılda yüzde 77 artış yakalamayı başardı

Geçtiğimiz yılın aynı ayında Avrupa’da 4.723 adetlik satış gerçekleştiren MG, bir yılın ardından yüzde 77 oranında satışlarını yükseltti ve ilk kez bir ayda 8.000 adedin üzerine çıkmış durumda. Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan MG Motor Europe CEO’su Matt Lei bu başarının yalnızca iki modelle (%100 elektrikli MG ZS EV ve şarj edilebilir hibrit MG EHS PHEV) elde edilmiş olduğunu vurguladı. Yakalanan başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Lei; “2021’in ilk dokuz ayında 14.258 adedi Kıta Avrupa’sında, 22.932 adedi İngiltere’de olmak üzere toplam 37.190 otomobil satışı gerçekleştirdik. 2020 yılının aynı dönemine kıyasla Kıta Avrupa’sında %214’lük bir büyüme elde ettik; toplamda ise neredeyse %100’lük bir artış gerçekleştirdik. Bu gelişme, sadece iki yıl önce Kıta Avrupa’sında satış faaliyetlerine başlayan markamız için muhteşem bir sonuç. Avrupalı müşterilerin ürünlerimizi tercih ettiğini görmekten ve Eylül ayındaki satış rekorumuzdan büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuşta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 yılında ise faaliyetlerini hızlandırmaya devam eden MG, Avusturya, Almanya, İspanya, Portekiz ve İtalya pazarlarına da giriş yaptı. Marka, bu ülkelere ek olarak Finlandiya ve İsviçre pazarlarını da eklemeyi planlıyor. İsveç’te Ağustos ayında satışa sunulmasıyla birlikte yoğun ilgi gören ZS EV, Eylül ayında 900 adetlik satışa ulaşarak, %100 elektrikli otomobil segmentinde ilk 3 arasında girmeyi başardı. Bugün, Avrupa’nın 16 ülkesinde faaliyet gösteren MG, 2019 yılının Ekim ayından bu yana 300’ün üzerinde MG bayisini devreye aldı. Marka, yılın sonuna kadar bu rakamı 400’e yükseltmeyi hedefliyor.

İlgili video

ZS EV tanıtımı