reklamı kapat

POPÜLER

MG Marvel R

Tarih açıklandı; elektrikli SUV MG Marvel R Türkiye’ye geliyor

Yaklaşık 5 ay önce küresel tanıtımın gerçekleştirilen MG Marvel R Electric, önümüzdeki yıl içerisinde markanın ikinci modeli olarak Türkiye’ye gelecek.

Çin merkezli SAIC bünyesinde yükselişini sürdüren MG, ZS EV modeliyle birlikte bir süredir Türkiye pazarında da karşımıza çıkıyor. 2021 yılının ilk 6 ayında 21,000 adetle satışlarını bir önceki seneye göre 5 kat artırarak yeni bir rekora imza atan yeni oluşumun, Avrupa pazarında daha da iddialı hale gelmek için ürün gamını genişletme hamleleri de devam ediyor. Geçtiğimiz mart ayında tanıtımı gerçekleştirilen Marvel R Electric bu noktada önemli bir oyuncu olarak gösterilirken, premium nitelikli elektrikli SUV modelinin Türkiye’ye geliş tarihi de açıklandı. Doğan Trend Otomotiv çatısı altında Türkiye’de faaliyet gösteren marka, eğer her şey planlandığı gibi giderse 2022 yılında Marvel R’ı pazara sunacak.

MG Marvel R teknik özellikleri

MG markası bu modelde performans konusunda tüm silahlarını sahaya sunma konusunda kararlı. Bunun kanıtı ise Marvel R Electric’in üç elektrik motorlu bir kombinasyonla geliyor olması. Motorların bir araya gelmesiyle birlikte 288 PS güç ve 650 Nm tork gibi detaylara biraz daha yakından bakmamızı sağlayacak değerler ortaya çıkıyor. Marvel R Electric bu bileşenler ve dört tekerlekten çekişli altyapı sayesinde 0’dan 50’ye hızlanmasını sadece 1,8 saniyede tamamlayabiliyor. 0’dan 100’e hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlayabilen modelin maksimum sürat değeri ise 200 km/s ile limitlendirilmiş durumda. 70 kWh batarya ile WLTP standartlarında 400 kilometrenin de üzerinde menzil görebilen model, standart olarak hızlı şarj desteğini de beraberinde getiriyor. Kullanıcıların bu sayede araçlarını 30 dakikada yüzde 80 doluluk seviyesine getirebilecek. Arkadan itişli versiyonun 180 PS güç, 410 Nm tork ve 7,9 saniyelik 0-100 değerlerine sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Azami 750 kg römork çekme kapasitesine sahip olan Marvel R Electric, bu sayede römork, karavan veya özel bir bisiklet taşıyıcı üzerinde iki e-bisikleti çekebiliyor. 357 litrelik kapasiteye sahip olan bagajın hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1.396 litreye kadar arttırılabiliyor. Marvel R Electric’in arkadan itişli versiyonunda, ön kaputunun altında ek 150 litrelik bir bagaj daha yer alıyor. MG Pilot sürüş desteği de model öne çıkan özellikler arasında yer alacak. MG Pilot kapsamında sürücüyü olası tehlikelere karşı uyaran ve gerektiğinde müdahale eden 14 gelişmiş sürüş destek sistemi (ADAS) bulunuyor. Marvel R Electric’le birlikte MG Pilot özelliklerinin arasına Acil Durum Şerit Takibi (ELK) ve Yorgunluk Uyarı Sistemi (DWS) gibi özellikler de ekleniyor. Marvel R Electric’te konsolun merkezini domine eden multimedya ekran 19,4 inçlik devasa bir ebatla geliyor. Dijital sürücü ekranı ise 12,3 inçlik ebatla kullanıcıları bekliyor olacak.

İlgili video

ZS EV tanıtımı