reklamı kapat

POPÜLER

MG Avrupa

Yükseliş dönemi; Türkiye’ye de dönen MG, pazar payını artırmaya başladı

2019 yılında ilk girdiği pazarlardan olan Birleşik Krallık’ta karnesini radikal bazda artıran MG, ürün gamına ekleyeceği yeni modellerle gelecek için iddiasını güçlendiriyor.

2021 yılının Türkiye için flaş gelişmelerinden birisine sahne olan MG, ZS EV modeliyle uzun süre sonra tekrar kullanıcılarla buluştu. Çinli dev SAIC bünyesinde adeta yeniden doğan İngiliz kökenli markanın, fiyat aralığı olarak belirlediği dinamikler de önümüzdeki süreç için payını artırma konusunda kayda değer noktalar arasında. Geçtiğimiz nisan ayı itibarıyla Birleşik Krallık dışında toplamda on dört farklı Avrupa pazarına resmen giriş yapan MG’nin yükseliş süreci beklenenden erken gerçekleşme sinyalleri veriyor. İlk olarak anavatanı İngiltere’de üç farklı modelle rekabete dahil olan marka, 2021’in ilk yarısı odağında açıkladığı satış rakamlarında 2019’a göre yüzde 76’nın üzerinde radikal bir sıçrama gerçekleştirerek dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG, Marvel R’ı yükselişte temen anahtarlardan birisi olarak görüyor

2019 yılında ilk olarak girdiği Birleşik Krallık sonrasında operasyonlarını hızlandırarak pandemiye rağmen yükseliş araşındaki bir MG profili karşımıza çıktı. Nitekim bugün karşımızda duran yılın ilk yarısındaki satış performansı, Birleşik Krallık özelinde 2019 yılının tamamından daha fazla seviyeye ulaşmış durumda. Satışlarının yüzde 31 oranındaki bölümünün tamamen elektrikli modeller üzerinden olduğunu açıklayan marka tarafında yılın kalanı için de beklentiler yüksek. Halihazırda; Hollanda, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya gibi önemli bölgelerde faaliyet gösteren MG, geçtiğimiz mart ayında tanıttığı elektrikli SUV modeli Marvel R‘dan da büyük beklentilere sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Barındırdığı üç elektrik motorlu bir kombinasyonla 288 PS güç ve 650 Nm tork gibi önemli veriler ortaya koyan modelin 400 kilometrenin üzerinde menzil değeri de dikkat çeken özellikleri arasında. Marvel R, yenilenen MG kimliği için bir üst segmente geçişin de anahtarı niteliğini taşıyor. Dünyanın ilk elektrikli station wagon modeli olarak tanıtılan MG5 Electric de önümüzdeki süreçte markasının ürün gamının önemli üyelerinden birisi olacak. Günümüzde benzinli motorlu versiyonlar da satan MG’nin geçiş sürecindeki hamleleri de gelecek için hayati derecede önem arz ediyor.

İlgili video

ZS EV tanıtımı