reklamı kapat

POPÜLER

MG ZS EV

Köklü İngiliz otomobil markası MG Türkiye’de! İşte büyük sürpriz hakkında bilmeniz gerekenler

Uzun süredir Uzak Doğu merkezli olarak faaliyet gösteren MG, sürpriz bir gelişmeyle 2021’den itibaren Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacak.

Otomobil sahnesine girişi 20’li yılların ortalarına kadar uzanan İngiltere merkezli MG markası, süreç içerisinde yaşadığı sıkıntılardan ötürü faaliyetlerine ara vermişti. Avrupa ve anavatanı İngiltere pazarından çekilen şirketin yeniden yapılanma süreciyse Çin merkezli SAIC grubunun satın almasıyla gerçekleşti. Uzun süredir Uzak Doğu’da varlık göstermesinin ardından tekrar Birleşik Krallık’a dönen MG, şimdi de büyük bir sürprizle Türkiye pazarına giriş yapıyor. Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğü altında kullanıcılara sunulacak olan markanın ilk etapta yüzde 100 elektrikli SUV modeli ZS EV’i satışa çıkarılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG ZS EV ile Türkiye’ye “merhaba!” diyor

MG’nin Türkiye pazarına geliş süreciyle ilgili ilk açıklamalar Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin’ten geldi. Dağtekin; “Ocak ayında online satış platformumuz aracılığıyla elektrikli ZS EV’yi ön satışa sunmayı hedefliyoruz. Mayıs ayı itibariyle ilk teslimatlara başlayacağız. MG’nin elektrikli SUV modeli ZS EV, sunduğu özellikler ve satış fiyatıyla çok ilgi çekecek. 2021 yılı içerisinde farklı MG modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. Bu sene MG markasıyla bin adede yakın satış hedefimiz var” ifadelerine yer verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İngiliz üreticinin Türkiye’deki ilk modeli olmaya hazırlanan ZS EV, yaklaşık 1 yıldır İngiltere’de satışa sunuluyor. Hindistan’da da podyuma çıkarılan otomobil, üzerinde taşıdığı elektrik motoruyla yaklaşık 145 beygir güce ve 353 Nm torka sahip. Bu dinamikler aracın performansına ise 8,5 saniyelik 0-100 olarak yansıyor. Batarya kısmında ise 44,5 kWh’lık bir ünite var. ZS EV, bu ünite sayesinde 340 kilometreye kadar menzil kat edebilirken, 50 kW’lık hızlı şarj ile yüzde 80 dolum kapasitesi 50 dakikada yakalanabiliyor.

İlgili video

ZS EV tanıtımı