reklamı kapat

POPÜLER

MG Hector

Ortaklığın desteğiyle Hindistan’ın ilk internetli aracı; MG Hector

Markasının Hindistan’a giriş bileti niteliğinde olan MG Hector, teknolojik destekleriyle dikkatleri üzerine toplama iddiasında.

SAIC grubuyla gerçekleştirdiği ortaklıkla özellikle Uzak Doğu pazarında önemli hamleler yapan MG, yaklaşık 1,5 hafta önce bu kez kendi ülkesi İngiltere’nin gündemindeydi. İlk elektrikli modeli ZS EV‘yi Londra Otomobil Fuarı’nda sergileyen marka, artık adından daha çok söz ettirmek istiyor. Şimdi de Hindistan pazarına gireceğini duyuran İngiliz marka bunu da akılda kalıcı bir yöntem olan bir ilkle gerçekleştireceğini duyurdu. Şu anda karşımızda duran MG Hector, Hindistan’ın ilk internetli aracı olarak lanse edilirken, barındırdığı teknolojik desteklerle de dikkat çekmeyi başarıyor. Tanıtım filminde başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch‘i karşımıza çıkartan aracın tasarım karakteri ise yine dolaylı yoldan ortak olarak nitelendirebileceğimiz 2019 Chevrolet Captiva‘dan geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG Hector teknik özellikleri

Aslında Asya pazarında satılan Chevrolet Captiva’da olduğu gibi MG Hector da temelinde Baojun 530 modeli üzerine gelişiyor. Tasarım karakterleri de birbirlerine benzer olan bu modeller, barındırdıkları donanımlar bazından farklarını ortaya koymakta. Kaputunun altında 48V mild hybrid mimarisini barındıracak olan modelde dizel ve benzinli motorlar tercih edilebilecek. Giriş seviyesinde 1,5 litrelik turbo makineyle gelen Hector, bu motorla 140 beygir güce ve 250 Nm torka sahip olacak. Dizeli seçmek isteyenler ise 170 beygir güç ve 350 Nm tork üreten 2.0 litre hacimliye geçmek durumunda. Şanzıman ayağında ise 6 ileri çift kavramanın seçenekler arasında yer aldığını görebiliyoruz. Gelelim MG Hector’u özel kılan teknolojik yeteneğine. Markanın i-Smart adını verdiği internet altyapılı mimari sayesinde 50’nin üzerinde özelliğin kullanılabileceği söyleniyor. Akıllı bir asistanla desteklenen bu yapıda, verilen sesli komutlar üzerinden neredeyse tüm fonksiyonlara erişim sağlamak mümkün. Konsolun merkezinde 10,4 inçlik devasa bir ekran olması da, şüphesiz bu deneyimi perçinleyen noktalardan birisi olacak. Haziran ayında ön siparişlerine başlanılacak olan aracın ne denli talep göreceğiyse merak ediliyor.