reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Star Wars

Star Wars’u Game of Thrones yazarlarından kurtarma çabası

Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, gelecek Star Wars yapımlarının başına geçiyor. Tabii kızgın sesler yükselmeye başladı.

Game of Thrones 8. sezonu 6 bölümde paketleyen David Benioff ve D.B. Weiss’ın 2022 için planlanan yeni Star Wars filminde çalışacağı 14 Mayıs’ta resmileşmişti. 20 Mayıs’ta ise Game of Thrones’un finalini seyrettik. Finalden sonra genel olarak 8. sezona ilişkin hayal kırıklığına uğrayan hayranlar Star Wars’un başına da benzer şeylerin gelmesinden korkuyor. İçi boşaltılmış karakterler, yüzeysel senaryo, giderek azalan diyaloglar ve hızlandırılmış karakter gelişimi örneklerini gördüğümüz 8. sezon, gelecek yapımlar için korkutuyor. Bir grup hayran Game of Thrones’un son sezonunun yeniden çekilmesi gerektiğini düşünürken, Star Wars hayranlarının derdi ise bambaşka. Onlar David Benioff ve D.B. Weiss’ı projede istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones dizi yaratıcılarını uzak tutmak için kampanya

Hayranlar final bölümünden sonra hızla soluğu change.org‘da almış. Açılan yeni kampanyayı başlatan kullanıcı ise kendisi için George R.R. Martin ismini seçmiş. Popüler televizyon dizisini bitiriş şekillerinden dolayı, izleyiciyi şaşırtmak pahasına hikaye anlatımını geri plana ittiklerini düşünen kullanıcı bu sebeple dizi yaratıcılarının Star Wars’a zarar vereceğine inanıyor.

Efsanevi dizinin final sezonunun bu denli tepki alması ise çok üzücü. Final bölümü IMDb’de aldığı 4,3 puanla en nefret edilen bölüm olan yapımın final sezonunun puan ortalaması ise 6,5. Bu sezona kadar dizinin 8,1 puan altına düşmüş bir bölümü olmadığı düşünülünce, koca sezonun 6,5 puan alması gerçekten üzücü bir detay ne yazık ki. Hazırlanan kampanyada ise oldukça komik yorumlar bulunmanın yanı sıra gerçekten sinirli izleyici yorumları da yer alıyor. Buradan kampanyaya ulaşabilir, siz de tepki göstermek istiyorsanız imzalayabilirsiniz. Ancak bu kampanyanın bir şeyleri değiştireceğine çok inanmıyoruz.

Star Wars’un The Rise of Skywalker sonrası gelecek 3 filminin tarihleri ise geçmişte açıklanmıştı. Tarih açıklamasına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı