reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Game of Thrones yaratıcılarının iptal edilen son projesi

Game of Thrones dizisini ekrana taşıyan David Benioff ve D.B. Weiss’in bir projesi daha iptal edildi. Confederate isimli proje HBO tarafından reddedildi.

Confederate ismiyle anılan dizi projesinin geliştirilmesi için onay 2017 senesinde verilmişti. Game of Thrones’un başarılı bir şekilde devam ettiği bu dönemde duyurulan proje büyük yankı uyandırmıştı. Çünkü dizinin hikayesi Amerikan iç savaşının farklı sonuçlandığı alternatif bir dünyada geçiyordu. “İç savaşta kuzey değil de güney kazansa ve kölelik hala yasal olsa ne olurdu?” Elbette bu fikir beraberinde büyük tartışmaları getirmişti. İki beyaz Amerikalının kölelik güzellemesi yapacağı düşünüldüğü için eleştiriler giderek büyüdü. HBO o dönemde bu projeyi doğru şekilde ele alıp, güzel mesajlar vereceklerini açıklamıştı. Ancak aradan geçen üç senenin ardından Confederate projesi iptal edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones laneti

Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss bu üç senelik süreçte büyük prestij kaybı yaşadı. Büyük bir popülarite elde eden ikilinin imza attıkları diğer projelere geçebilmek için Game of Thrones’u hızlandırılmış ve başarısız bir şekilde sonlandırması izleyicileri öfkelendirdi. Bu sebeple onların iptal olan her projesi Game of Thrones hayranları tarafından memnuniyetle karşılanıyor. İkili önce çekecekleri Star Wars filminden çekildi. Şimdi de bir dizi projeleri iptal oldu. Yakın gelecekte işler David Benioff ve D.B. Weiss için iyi gitmeyecek gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı