reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones yaratıcılarının büyük itirafı

Game of Thrones dizisini ekrana taşıyan David Benioff ve D.B. Weiss katıldıkları etkinlikte önemli bir itirafa imza attı. Bu itiraf aslında onların finalde karşılaştıkları büyük tepkilerin sebebini gözler önüne seriyor.

Advertisement

Game of Thrones’u yakından takip edenler sekizinci sezonun ve özellikle de dizinin finalinin ne kadar büyük bir hayal kırıklığı olduğunu çok iyi biliyor. Son altı bölümde tüm olayların mantık dışı bir şekilde hız kazanması, karakterlerin özlerinden uzaklaşan hareketler sergilemesi ve sürpriz amaçlı alınan yanlış kararlar finalin herkes tarafından eleştirilmesine sebep oldu. Elbette dünyanın dört bir yanından izleyicisi olan bir dizinin tüm hayranlarını tatmin edecek bir final yazmak mümkün değil. Ancak tüm seyircilerin finali kötü bulması, üzücü gerçeği gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones ekibi hayranların karşısına çıktı

@ForArya isimli Twitter kullanıcısının paylaşımlarına bakılırsa dizinin yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss Austin Film Festivali’nde hayranların karşısına çıktı. Uzun zamandır bu tarz etkinliklerden uzak duran ikili Austin Film Festivali kapsamında itiraf olarak görülebilecek bir açıklamaya imza attı. İkili Game of Thrones’un devam ettiği süre içinde hayranların dizi hakkındaki düşüncelerini takip etmediklerini açıkladı. Ardından dizinin başında televizyon konusunda tecrübesiz olduklarını, sezonlar ilerledikçe tecrübe kazandıklarını ifade ettiler. Bu aynı zamanda ikilinin bir hikayeyi başarılı şekilde sonlandırma konusunda da tecrübesiz olduğu şeklinde yorumlanabilir.

Bu açıklamanın dikkat çekici kısmı David Benioff ve D.B. Weiss’in hayranların düşüncelerini takip etmediklerini söylemesi. Eğer ikili hayranların yorumlarına az da olsa bakmış olsaydı, izleyicilerin gidişattan memnun olmadığını görebilir ve çok geç kalmadan final sezonunu yeniden şekillendirebilirdi.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı