reklamı kapat

POPÜLER

iron man

Avengers Endgame’de Iron Man’i Asgard’a gönderme planları

Avengers Endgame filminde Iron Man karakterini Asgard’a gönderecek bir sahne planlandığı ancak bu sahneden sonra vazgeçildiği ortaya çıktı. Peki bu nasıl mümkün olacaktı?

Advertisement

Yılın en çok koşulan işlerinden biri olan Avengers Endgame’e dair yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu detaylardan biri de Tony Stark ile bağlantılı. Bildiğiniz gibi kahramanlarımız Avengers Endgame’in ortasında 2012 senesinde, The Avengers filminin finalinden sonrasına gitmişti. Bu zaman diliminden üç sonsuzluk taşını almayı planlıyorlardı. Fakat The Avengers zamanına gitme fikri ortaya atılmadan önce Iron Man‘in Asgard’a gönderildiği ortaya çıktı. Yani kahramanımız Asgard’da muhafaza edilen uzay taşını almak için zamanda geriye gidiyordu. Sonra bu plandan vazgeçildiğini filmin senaristlerinden Stephen McFeely anlattı.

Iron Man ve Asgard kararı

“Senaryonun ilk versiyonunda farklı şeyler denedik. Sonrasında The Avengers filmine dönmeye ve Stark kulesindeki sahneyi yazmaya karar verdik. Ancak ondan önce güzel bazı düşüncelerimiz vardı. Bunlardan birinde Asgard’a çok farklı bir şekilde gidiliyordu. Çünkü uzay taşı bir süre orada muhafaza ediliyordu. Tony Stark uzay taşını almak için kamuflaj kostümü kullanıp görünmez oluyordu. Heimdell Asgard’a birinin girdiğini fark edip ona karşı mücadele ediyordu. Fakat Tony Stark o sırada tamamen görünmez olduğu için aslında göremediği birine karşı savaşıyordu. Öte yandan Thor da farklı bir şeyle uğraşıyordu. Bu sahneyi planlarken ‘neden herkesi The Avengers zamanına göndermiyoruz’ diye düşündük.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Iron Man karakterini Asgard’da görmek çok güzel olabilirdi. Fakat onun görünmez olması sahnenin istenenden çok farklı olacağını ortaya koyuyor. Üstelik 2012 senesi kesinlikle çok daha mantıklı bir tercih.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı