reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones dizisinin yaratıcılarından izleyicilerin aldığı intikam

Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle çoktan finali yaptı. Ancak hayranların öfkesi geçmiyor. Öyle ki dizinin yaratıcılarından intikam almanın bir yolunu bulmuşlar bile.

Beraberinde pek çok tartışmayı getiren Game of Thrones 8. sezon, televizyon dünyasının en popüler dizilerinden birine de noktayı koydu. Hayranlar ise finalden bu yana dizinin yaratıcıları D.B. Weiss ve David Benioff‘a duydukları kızgınlığı dile getirmekten çekinmiyor. Dizide işlendiği halde gösterilmeyen sayısız kehanetten, aceleye getirilen karakter gelişimine kadar pek çok noktada dizi yaratıcıları “kötü yazarlıkla” suçlanıyor. Dizi finale ulaştıktan sonra yeniden çekilmesi için kampanyalar dahi düzenleyen hayranlar ise kapsamlı intikamları için çalışmalara aslında 8. sezon 4. bölümle başlamış. Reddit kullanıcısı TheCLittle_ttv’nin başlattığı ilginç kampanya ise Google’da “Bad writers” (kötü yazarlar) araması yapıldığında ilk sonuç olarak D.B. Weiss ve David Benioff’un çıkması üzerine.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones dizi yaratıcılarını hedefleyen intikam kampanyası

47 binin üzerinde beğeni alan kampanya ise işe yaramış gibi görünüyor. 1300’den fazla yoruma sahip olan gönderi, Google aramalarında “popüler sonuçlar” arasında kendine yer buluyor. Google’da Bad writers diye arattığınızda popüler aramalar arasında “Bad writers d&d”, “Bad writers Game of Thrones”, “Bad writers Benioff” gibi sonuçlar otomatik olarak karşınıza çıkıyor.

Benioff ve Weiss ise bir sonraki işleri için hazırlıklara devam ediyor. The Rise of Skywalker sonrası gelecek ilk Star Wars filmini üstlenen ikilinin yeni Star Wars yapımı büyük bir gerilimle bekleniyor. 16 Aralık 2022’de çıkacak olan filmi Benioff ve Weiss’ın berbat edeceğini düşünenlerin sayısı ise hayli yüksek… Benzer bir krizin Star Wars serisi için de çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

HBO’nun Game of Thrones’a özel yeni mobil oyunu