reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezon finalini “düzelten” yapay zeka [Video]

Game of Thrones 8. sezon finalini beğenmediyseniz artık bir alternatif mevcut. Yapay zekanın yazdığı final bölümü ilginizi çekebilir.

Game of Thrones 8. sezon genel olarak hayranlardan pek olumlu dönüşler alamadı. Ancak final bölümü gerçek kaosu tetikledi. 8. sezon boyunca hayli zayıf yazılmış diyaloglar, aceleye getirilen karakter gelişimleri ve bir “olsun bitsincilik” telaşının hakim olduğu eleştirileriyle karşı karşıya kalan dizi, seriyi noktaladı. Hayranların gözünde ise 8 sezonun en kötü bölümü final bölümü oldu. IMDb’de halihazırda 200 binin üzerinde kişi tarafından oylanan final bölümü 4,2 puan alıyor. Elbette dizinin yaratıcıları ve HBO final bölümüyle ilgili böyle düşünmüyor. Öyle ki HBO dizinin final bölümünü “En iyi senaryo” kategorisinde Emmy adaylığına kaydetti. Ancak hayranların ikna olduğunu söylemek zor. CollegeHumor ise “Finali yapay zeka yazsa gerçeğinden iyi olur muydu?” sorusunun cevabını veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka gözünden Game of Thrones 8. sezon finali

Hazırlanan 4 dakikalık video ihanet de entrika da barındırıyor. Yapay zekanın bu bölümü yazarken nasıl bir veri havuzundan faydalandığına ise ne yazık ki değinilmemiş. Komedyenler tarafından canlandırılan yeni senaryonun ise ortaya eğlenceli bir alternatif çıkardığını söyleyebiliriz. Sansa’nın Jon Snow’a beklenmedik ihaneti, Daenerys’in kendini sorgulamaları, Arya’nın Gendry’yle olan ilişkisi derken yapay zeka hiçbir karakteri unutmuyor. Bran konusunda da hayli başarılı olan yapay zekanın Tyrion’a en az dizi senaristleri kadar haksızlık ettiğini de söylemek durumundayız. Hazırlanan videoyu haberin üzerinden izleyebilir, yapay zekanın Game of Thrones’u nasıl gördüğüyle ilişkin bir fikir edinebilirsiniz.

Dizinin 8. sezonuna ilişkin Emmy başarısını ise hayli merak ettiğimizi de haberimizi noktalamadan belirtelim. Böylesine eleştirilen, her bölümüyle daha büyük bir tepki seli alan Game of Thrones’un finalinin Lost’tan bu yana en kötü final olduğunu belirtenler bile mevcut. Abartılı, ölçülü, ölçüsüz pek çok eleştiriye maruz kalan sezonu sevenlerin olduğunu da hatırlatalım. Emmy jürisinin onlardan biri olup olmadığını hep beraber göreceğiz…