reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones 8. sezon için Jon Snow’a özür dileten yapay zeka [İzle]

Game of Thrones 8. sezon beklentilerinizi karşılayamadıysa, deepfake yöntemi ile hazırlanmış Jon Snow özür videosu hoşunuza gidebilir.

Game of Thrones 8. sezon son dönemlerin en çok tartışılan dizi finallerinden birine imza attı. Hayranların yoğun tepkisiyle karşılaşan final bölümü ise işin tuzu biberi oldu. Hatta hayranları finali o kadar beğenmedi ki Lost finalinden bu yana görülen en kötü final olduğu öne sürüldü. İzleyici tepkisinin en çok anlaşıldığı yerler ise IMDb gibi puanlama yapılabilen siteler oluyor elbette. Her bir bölümü 100 binden fazla kişi tarafından oylanan 8. sezonun en yüksek puanlı bölümü 7,9 puanla 2. bölüm olurken; en düşük puanlı bölüm ise 200 binin üzerinde oyla şaşırtıcı olmayacak şekilde 4,2 puanlı final bölümü. Tabii durumun vahametini açıklamak için şunu da ekleyelim, dizinin bundan önce aldığı en düşük puan 8,1 olmuştu. Hayranların isyanına bir karşılık gelmedi elbette. Hatta dizinin final bölümü “En iyi senaryo” dalında Emmy adayı gösterildi. Hal böyle olunca iş yapay zekanın başına düşüyor. Deepfake olarak bilinen yöntem ile Jon Snow tüm izleyicilerden özür diliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon için hazırlanan yapay zeka destekli video

Deepfake ile düzenlenmiş dizi ve film videolarını daha önce de görmüştük. Hatta en akılda kalıcı olanlardan biri Nicolas Cage’in Man of Steel filminde Amy Adams’ın yüzüne yerleştirilen yüzüydü. Hayli ikna edici olan bu video internette de yankı uyandırmıştı. Şimdi o denli gerçekçi olmasa da hiç de fena olmayacak bir video ile karşı karşıyayız. Videoya bazı “eklemeler” yapılırken Jon Snow’un aslında 4. bölümde gerçekleşen cenaze sahnesindeki konuşması özre dönüştürülüyor. “Zamanınızı harcadığımız için özür dilerim.” diye başlayan videoda Lost’un finaline gönderme yapılırken elbette Starbucks bardağı da unutulmuyor.

Dizi, 8. sezon ile bir süre daha gündemden düşmeyecek gibi görünüyor. Özellikle yapay zeka çalışmalarıyla. Geçtiğimiz günlerde de dizinin 8. sezon finalini yeniden yazan bir yapay zekadan bahsetmiştik. O haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Jon Snow’un yapay zeka ile hazırlanan içten özrüne haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.