reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon

Game of Thrones yıldızlarının Daenerys ve Jon aşkı açıklaması

Game of Thrones 8. sezon büyük savaşın dışında Jon Snow ve Daenerys’i hayli etkileyecek büyük bir açıklamaya da ev sahipliği yapacak. Peki bu durum karakterleri nasıl etkileyecek?

Nisan ayında yayınlanacak olan Game of Thrones 8. sezon bölümlerinde odak noktası her ne kadar Ak Gezenler’le gerçekleşecek büyük savaşa kaymış olsa da, 7. sezonda ortaya çıkan Jon Snow’un gerçek kimliğinin dizideki etkisi de merak edilenler arasında. Dizinin yaratıcıları David Benioff ve D. B. Weiss’ın yanı sıra Kit Harington ve Emilia Clarke ile yapılan röportajda da bu konuya değiniliyor. Jon ve Daenerys’i gelecekte nelerin beklediğini tartışan ekip ilginç bilgiler paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hikayenin odağındaki değişim

8. sezon tartışmalarında Weiss, hikayenin Jon Snow cephesinde büyük bir değişime girdiğini söylüyor. “Konu artık Jon Snow’un ailesinin kim olduğuyla alakalı değil. Konu artık bu durumu Jon öğrendiğinde ne olacağıyla alakalı.

Jon Snow tüm bu savaş ve karmaşa içinde Ygritte’ten sonra aşkı Daenerys Targaryen’de bulmuştu. Khal Drogo’dan sonra hayatına yeni birilerini sokmakta zaman zaman zorlanan Daenerys’in de Jon’a karşılık vermesiyle alevlenen bu aşkın etkisi Jon’un üzerinde büyük olacak. Özellikle Daenerys’in aslında akrabası olduğunu öğrenecek olan Jon için işler nasıl gidecek merak konusu. Kit HaringtonJon oyunu kitabına göre oynuyor. Yalan söyleyemez. Dany ile ilgili gerçeği öğrenmek onun için çok zor olacak.” diyor.

Clarke‘ın konu ile ilgili açıklaması ise şu şekilde: “Daenerys’in hayatı boyunca hayali kendi ailesini kurmak ve Demir Taht’taki meşru hakkını istemek. Jon’u gerçekten seviyor. Jon’un gerçek kimliğini öğrendiğinde bu onu yaralayabilir.

Açıkçası biz Clarke’ın açıklamasına çok da katılmıyoruz. Jon’un kimliği Daenerys için bir artı olabilir. Bildiğiniz gibi Targaryen’ler yıllardır zaten kendi içlerinde evleniyor. Bir nevi “aile geleneği”. Daenerys’in yerlere göklere sığdıramadığı Rhaegar’ın Stark kızına aşık olması ve Stark-Targaryen çocuğu olan Jon Snow’un gerçek kimliği, Daenerys tarafından hoş karşılanacak bir detaymış gibi geliyor.

İlgili video

Game of Thrones’un 8. sezonunun yayınlanan ilk fragmanı